Oprogramowanie dla gabinetu weterynaryjnego działające przez Internet – dlaczego warto je wybrać?

Marek Szydełko
22.04.2016

Coraz więcej programów przeznaczonych do zarządzania działalnością działa przez Internet. Obecnie mogą korzystać z nich również właściciele gabinetów weterynaryjnych. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Oprogramowanie przeznaczone do obsługi gabinetów weterynaryjnych przeznaczone jest nie tylko do tworzenia baz danych dotyczących małych pacjentów oraz ich właścicieli, ale również jego zadaniem jest pomoc w zarządzaniu innymi zasobami. Zlecanie i odbieranie wyników badań, dostęp do bazy leków i preparatów, integracja z dostawcami, w tym hurtowniami leków czy laboratoriami, prowadzenie magazynu, zarządzanie kalendarzami pracowników, tworzenie raportów finansowych i zarządczych, drukowanie recept – to tylko niektóre funkcje, jakie udostępnia program do prowadzenia gabinetu weterynaryjnego.

W przypadku oprogramowania działającego online, wszystkie te funkcje dostępne są dla użytkownika przez przeglądarkę internetową. W ten sposób nie ma potrzeby instalowania oprogramowania na każdym z komputerów znajdujących się w gabinecie, nie ma też problemów z jego kompatybilnością, a ponadto można korzystać z niego również na urządzeniach mobilnych – taką funkcję posiada program Veterinaro, który działa na urządzeniach z systemami Android, Microsoft i Apple. Jako że dane przechowywane są wtedy na zewnętrznych serwerach, nie ma ryzyka ich utraty w przypadku uszkodzenia dysku twardego komputera – to niezawodne bezpieczeństwo.

To jeszcze nie wszystko, czym wyróżnia się działające w chmurze oprogramowanie dla weterynarzy, ponieważ za jego sprawą można również uniknąć problemów związanych z jego aktualizacją, dlatego też cały czas korzysta się z najświeższej wersji programu. Na uwagę zasługuje też obsługa aplikacji internetowych – jest ona maksymalnie uproszczona, dlatego też nie trzeba wertować instrukcji obsługi, ponieważ wszystkie informacje można znaleźć od razu w programie.

Co więcej, jeżeli zastanawiasz się, czy taki program dla weterynarzy będzie dobrym wyborem dla ciebie, możesz również przetestować go bez dodatkowych opłat. W ten sposób możesz podjąć najlepszą dla siebie decyzję po zapoznaniu się z jego możliwościami

Artykuł sponsorowany

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.