Pierwsze startery eSIM od Plusa. To rewolucja na naszym rynku

Andrzej Winnicki
05.06.2023

Technologia eSIM nie jest żadną nowością, ponieważ możemy z niej korzystać już od dobrych kilku lat (szczególnie dobrze sprawdza się w smartwatchach). Do tej pory jednak nie było w naszym kraju możliwości zakupu startera eSIM. To się właśnie zmieniło za sprawą decyzji jednego z operatorów, a dokładnie Plusa. Po szczegóły zapraszamy do naszego artykułu.

Kod zamiast fizycznej karty

Zakup startera SIM w naszym kraju jest obwarowany koniecznością zarejestrowania karty na swoje nazwisko. I to się nie zmieni nawet po upowszechnieniu się technologii eSIM. Różnica polega na tym, że nie musimy już wkładać fizycznej karty SIM do urządzenia.

W modelu zaproponowanym przez Plus wystarczy zeskanować kod QR i wpisać dołączony do startera kod PIN. Wirtualna karta od razu zostanie przypisana do konkretnego urządzenia.

Plus zapewnia, że startery eSIM będą kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami wspierającymi technologię GSMA, w tym m.in. Samsungami Galaxy S22 czy iPhone serii 13, 14 oraz SE.

Pierwszy starter eSIM na polskim rynku kosztuje 15 złotych – w tej cenie otrzymujemy 30 GB Internetu do wykorzystania przez 15 dni oraz 15 zł na rozmowy i SMS-y. Doładowując konto kwotą 30 zł dostaniemy kolejne 30 GB danych ważnych przez rok.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie