Pozycjonowanie stron internetowych

Remigisz Szulc
10.09.2013

Pozycjonowanie stron www w wyszukiwarkach polega na podejmowaniu działań zmierzających do osiągnięcia jak najlepszych pozycji na liście wyszukiwania w wyszukiwarkach internetowych dla wybranych słów i wyrażeń.

Pozycjonowanie stron www

 

Niestety ze względu na mechanizmy jakimi Google się posługuje przy ustalaniu pozycji strony pozycjonowanie w większości przypadków sprowadza się do tworzenia zaplecza (dużej ilości witryn z mało przydatnymi, lub powtarzającymi siię informacjami). Ponadto napozycjonowanie www ma wpływ ilość linków do niej prowadzących z zewnętrznych "wartościowych" serwisów.

By chronić się przed manipulowaniem wynikami i osiąganiem wysokich pozycji przez mało wartościowe witryny Google wprowadziło szereg zasad, do których przestrzegania obliguje webmasterów lub osoby pozycjonujące strony. Niestety nawet działając zgodnie z tymi wytycznymi nadal z powodu pozycjonowania przybywa bezwartościowych witryn w internecie, a strony o bardzo dyskusyjnej jakości (zawartość) dzięki pozycjonowaniu  stron osiągają wyższe pozycje niż strony wartościowe.

Pomimo ciągłego ulepszania mechanizmu wykluczającego osiąganie przez witryny tak pozycjonujące się wysokich lokat w Google, nadal to działa... Oczywiście należy to robić umiejętnie. Bardzo umiejętnie. Nie polecamy domatorom :)

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.