Pozycjonowanie stron SEO - Oblicz koszt pozycjonowania Twojej strony firmowej

Maciej Piwowski
29.08.2017

Zależy Ci na tym, by Twoja witryna była widoczna w internecie? Jeśli tak, postaw na pozycjonowanie stron. Skorzystaj z naszego kalkulatora dla firm, by obliczyć średnią cenę rynkową.

Pozycjonowanie stron to jedna z powszechniejszych usług, które świadczą agencje marketingowe. Przed wyborem wykonawcy warto sprawdzić, czy przedstawiona oferta jest zgodna ze standardami rynkowymi. Zbyt niska cena może oznaczać, że usługa nie będzie wykonana profesjonalnie.

https://kalkulatordlafirm.pl/pozycjonowanie-stron/

Od czego zależy cena za pozycjonowanie stron?

Na cenę za pozycjonowanie stron wpływa wiele czynników. Do najważniejszych z nich należy wiek domeny internetowej. Im starsza, tym łatwiej i szybciej będzie można osiągnąć zamierzone cele. Ważny jest także zakres promocji. Pozycjonowanie lokalne, skierowane do mieszkańców konkretnych miast lub gmin, jest prostsze niż prowadzenie działań o zasięgu ogólnopolskim lub międzynarodowym.

Na pozycjonowanie stron wpływa również to, ile słów kluczowych chcesz wypromować, jak duża jest Twoja konkurencja oraz w jakiej branży działasz. Musisz także określić, czy zależy Ci na tym, by utrzymać obecną pozycję witryny w wyszukiwarce Google, zwiększyć jej widoczność w sieci lub rozszerzyć działania o kolejne frazy. Na pozycjonowanie stron oddziałują również inne czynniki, np. content marketing czy kampanie marketingu szeptanego – to skuteczne sposoby pozyskiwania wartościowych linków przekierowujących do Twojej strony WWW.

Przed wyborem wykonawcy skorzystaj z naszego kalkulatora

Jako grupa przedsiębiorców zdajemy sobie sprawę z tego, że choć outsourcing usług jest coraz popularniejszy, to jednak niesie z sobą sporo zagrożeń. Często zdarza się, że firmy marketingowe wykorzystują niewiedzę przedsiębiorców i proponują zbyt wysoką stawkę. Opracowany przez nas kalkulator dla firm pozwala szybko wycenić koszty usługi i jest bardzo pomocny przy podejmowanie decyzji o współpracy z firmą zajmującą się pozycjonowaniem stron. Z drugiej strony znajomość średnich stawek rynkowych umożliwia prowadzenie efektywnych negocjacji cenowych.

Szukasz dobrej agencji SEO? Jeśli tak, skorzystaj z naszego narzędzia, by zaplanować budżet i wybrać odpowiedniego wykonawcę. W ciągu kilkunastu sekund poznasz realną stawkę, z którą musisz się liczyć, zlecając pozycjonowanie stron.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.