Pozycjonowanie za darmo

Mariusz Siwko
11.09.2012

Promocje na pozycjonowanie - jak nabijają klientów w butelkę

Co powinieneś wiedzieć:

  • nie da się osiągnąć określonej pozycji w Google (np. pozycja 1 lub 3) - można podejmować kroki by osiągnąć określoną pozycję jednak wynik zależy od wielu czynników. Ponieważ za najbardziej skuteczne uznaje się pozycje od 1 do 10 - za osiągnięcie tych pozycji sie płaci najczęściej
  • nie da sie określić dokładnego terminu osiągnięcia pozycji
  • cena zależy od konkurencyjności słowa /ilości wyników, oraz stron walczących o pozycję/
  • czym bardziej rozbudowany zwrot tym łatwiej i taniej go pozycjonować ( bardzo łatwy: sprzedaż komputerów elbląg stare miasto, łatwy : sprzedaż komputerów elbląg, trudny: sprzedaż komputerów, bardzo trudny: komputery)
  • nie istnieją promocje na pozycjonowanie ( ja nie widziałem takiej oferty) - TO TYLKO MANIPULOWANIE NIEŚWIADOMYMI KLIENTAMI - specjaliści mają zbliżony cennik
  • to, że strona uzyskała oczekiwany wynik nie musi świadczyć o tym, że osoba, która wykonała usługę  ma pojęcie o pozycjonowaniu. W perspektywie czasu może się okazać, że bardziej Ci tym działniem zaszkodziła - bo strona po jakimś czasie została usunięta z indeksu Google, albo bardzo obniżono jej pozycje, np. poza pierwsze 100 wyników. Fora internetowe pełne są naiwnych pytań typu :moja strona miała pierwsze miejsce a teraz jest bardzo daleko, albo nie ma jej wcale  co się stało ?

Promocje dla naiwnych - przykłady z życia wzięte

Pozycjonowanie za 1 zł

Jeden z Polskich operatorów proponuje swoim klientom , którzy są nieobeznani z tematem (nikt kto się zna- nie nabierze się) pozycjonowanie za złotówkę.

Oczywiście w szczegółach już dowiadujemy się, że dla różnych słów kluczowych cena może być inna np. 100 zł, 200zł. Cena oczywiście rośnie wraz z konkurencyjnością frazy. Na czym więc polega promocja? Na opłacie 1 zł ? Przecież normalne firmy pozycjonujące biorą 0 zł za pierwsze 3 a nawet 6 miesięcy pozycjonowania. Wynika to z tego, płaci się dopiero po osiągnięciu wyników. A czym większa konkurencja tym trudniej osiągnąć wynik. - więc i czas osiągnięcia wyniku. Najczęściej pierwsze wyniki dla słów o przeciętnej konkurencyjności osiągamy po 3 miesiącach.

Posumujmy promocję: po pierwsze - drożej niż konkurencja na rynku, po drugie: manipulowanie klientem,

Podsumujmy temat:
Tanie pozycjonowanie jest tylko możliwe w przypadku stosowania technik zakazanych przez Google. Prędzej czy później kończy sie tousunięciem strony z indeksu Google.

Pozycjonowanie na czas

Osoba która obiecuje za miesiąc osiągnięcie wyników na oczekiwane frazy :

  • 1. nie ma pojęcia o pozycjonowaniu i stosuje praktyki zakazane przez Google
  • 2. ma pojęcie o pozycjonowaniu i stosuje praktyki zakazane przez Google

tak czy inaczej efekt jest ten sam:  prędzej czy później kończy sie to usunięciem strony z indeksu Google, lub znacznym obniżeniem pozycji.

W każdym razie jak to przeważnie bywa - zasada się nie zmienia: promocje nie są po to by uszczęśliwić klienta - tylko by "zrobić go w balona". (vide: "nie dla idiotów" )

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.