Praca w IT czy (o)popłaca (się)?

Remigisz Szulc
21.08.2015

W Polsce z roku na rok powstaje co raz to więcej firm działających w sektorze IT, a co za tym idzie wzrasta zapotrzebowanie wyspecjalizowanych pracowników w tej dziedzinie gospodarki. W naszym kraju obecnie w obszarze IT pracuje około 400 tys, osób.

Według badań firmy Antal International, brakuje i co raz bardziej będzie brakować specjalistów z branży IT w całej Unii Europejskiej. Na serwisach z ofertami o pracę - takim jak www.MediaCV.pl znajdziesz wiele ogłoszeń o pracę na takie stanowiska jak: Programista, Analityk czy Tester Oprogramowania.

Jeżeli chodzi o zarobki specjalistów od IT, to z badań Antal International wynika, iż kształtują się one na mniej więcej wyrównanym poziomie we wszystkich większych miastach europejskich.

Zapotrzebowanie na specjalistów IT ciągle rośnie. Do roku 2020 niedobór specjalistów w tym sektorze gospodarki prawdopodobnie przekroczy nawet milion w całej Europie, dlatego też ich zarobki będą rosnąc w górę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.