Praca zdalna – czyli jak zaaranżować domowe biuro!

Maciej Piwowski
28.04.2020

Praca zdalna to rozwiązanie, które możliwe jest w naszym kraju już od dawna.

Rozwiązanie to od pewnego czasu nabiera jednak szczególnie ważnego znaczenia. Jak urządzić w domu biuro, aby nie praca nie przeszkadzała pozostałym domownikom?

Jak urządzić miejsce do pracy w domu?

Jak będzie wyglądało nasze domowe biuro w dużym stopniu zależy od tego, jaką przestrzenią dysponujemy. Im jest ona większa, tym większe mamy możliwości. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest urządzenie biura w oddzielnym pomieszczeniu. Taki gabinet do pracy mogą sobie jednak urządzić tylko nieliczne osoby. Zdecydowanie częściej kącik do pracy musi zostać wydzielony z pokoju dostępnego dla wszystkich domowników. Zaaranżowanie miejsca do pracy w pokoju dziennym wymaga największego wysiłku. Bez względu na to, gdzie urządzamy miejsce do pracy zdalnej warto zadbać o stworzenie atmosfery, która będzie sprzyjała pracy. W pomieszczeniu, które jest bardzo mocno nasłonecznione warto zainstalować w oknach rolety czy żaluzje. W pomieszczeniu powinno być jasno, ale duże nasłonecznienie wbrew pozorom może utrudniać pracę. Jeśli jest to możliwe, pomalujmy ściany na jasne kolory. Kącik do pracy postarajmy się oddzielić od pozostałej części pomieszczenia. Możemy w tym celu wykorzystać składany parawan czy kotarę. W roli przegrody sprawdzi się także kanapa czy ażurowy regał. Z pewnością wśród mebli znajdziemy taki, który świetnie sprawdzi się jako kotara.

Jaki sprzęt do pracy w domu?

Pracę zdalną możemy wykonywać korzystając ze stacjonarnego komputera lub laptopa. Laptop jest rozwiązanie, które szczególnie się sprawdzi, gdy nie mamy miejsca na urządzenie gabinetu do pracy. Laptop zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż stacjonarny komputer. Laptop do pracy zdalnej nie musi być nowy. Doskonale sprawdzi się używany laptop Dell. Ta amerykańska firma słynie z produkcji wysokiej klasy laptopów biznesowych. Wybierając używany laptop marki Dell możemy być pewni, że posłuży nam on całkiem długo. Komponenty, które zostały użyte do produkcji tych laptopów mają naprawdę wysokie parametry. W modelach biznesowych stosowana jest też wzmocniona obudowa.

Praca zdalna może być tak samo lub nawet bardziej wydajna niż ta wykonywana tradycyjnie w siedzibie firmy. Do jej wykonywania przyda nam się dobrej klasy laptop, taki jak na przykład Dell.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie