Przenosisz numer do innej sieci? Spróbuj wywalczyć jak najlepsze bonusy!

Maciej Piwowski
29.11.2018

Na polskim rynku telefonii komórkowej trwa zażarta walka o klienta. Nie ma miesiąca, aby któryś z operatorów nie zaoferował jeszcze lepszych warunków. Jeśli nie lubisz przepłacać, to powinieneś być z tym na bieżąco, by w odpowiednim momencie móc podjąć korzystną decyzję o przeniesieniu numeru do innej sieci. Nowy operator powita Cię z otwartymi ramionami, a jego entuzjazm warto wykorzystać do wywalczenia dla siebie jak najlepszych bonusów. Oto kilka propozycji.

Krótsza umowa

Od tego zawsze warto zacząć rozmowę. Wiązanie się z jednym operatorem długą, np. 24-miesięczną umową, jest mało komfortowe, ponieważ 2 lata to na rynku usług komórkowych niemalże cała epoka. W tym czasie z pewnością pojawi się mnóstwo ciekawszych ofert, dlatego sugerujemy, aby przy przenoszeniu numeru ostro powalczyć o jak najkrótszy okres obowiązywania umowy.

Pakiet Internetu

To drugi szczególnie cenny „skalp”. Smartfon służy również do tego, by przeglądać na nim Internet, korzystać ze streamingu czy nawigacji, dlatego im wyższy jest pakiet „darmowego” Internetu, tym po prostu lepiej dla użytkownika. Minimalizuje to również ryzyko przekroczenia limitu transferu danych, w efekcie czego trzeba będzie się pogodzić z bardzo powolnym działaniem sieci lub – co gorsza – ponieść bardzo wysokie koszty dodatkowe.

Na jaki pakiet naciskać? Takim rozsądnym minimum wydaje się być 10 GB, choć wiemy, że bez problemu można dziś znaleźć oferty dwu- czy nawet trzykrotnie większe.

Lepszy telefon

Ta rada dotyczy tylko osób, które zamierzają skorzystać z opcji abonamentu z telefonem. Wiadomo, że takie rozwiązanie sumarycznie jest dość drogie, ale jeśli zależy Ci na najnowszym aparacie i nie chcesz go kupować za gotówkę, to na pewno warto ponegocjować z operatorem zaproponowanie jak najlepszego telefonu.

Skuteczność tych negocjacji zależy jednak od Twojej siły przebicia, czyli tego, na jak wysoki abonament zamierzasz się zdecydować. Nie licz na to, że ktoś zaoferuje Ci flagowca w cenie np. 20 złotych miesięcznie.

Drugi abonament za darmo

To coraz częściej oferowany bonus, o który naprawdę warto zawalczyć. Jeśli masz kogoś, komu mógłbyś podarować drugą kartę SIM (dziecko, partnerka etc.), to zapytaj operatora, czy w ramach przeniesienia numeru nie zaproponuje Ci drugiego abonamentu za darmo. Firmie to także się opłaci, bo przecież zawsze istnieje szansa, że użytkownik drugiego numeru przekroczy przyznany limit połączeń czy Internetu.

Pamiętaj przy tym, że takie negocjacje należy przeprowadzić jeszcze przed przeniesieniem numeru. Gdy już podpiszesz umowę, to zmiana jej warunków na korzystniejsze dla Ciebie będzie praktycznie niemożliwa.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.