Przydatne funkcje poczty Gmail, z których prawdopodobnie nie korzystasz (a powinieneś)

Mateusz Nowak
18.08.2022

Poczta Gmail ma miliony użytkowników w naszym kraju. To bardzo funkcjonalne narzędzie, z którego poziomu można zarządzać zarówno wiadomościami prywatnymi, jak i służbowymi. Okazuje się jednak, że większość użytkowników poczty od Google wykorzystuje ją tylko w podstawowym zakresie, nie znając dodatkowych, bardzo przydatnych funkcji. Najciekawsze z nich przybliżamy w naszym poradniku.

Cofnięcie wysłania wiadomości

Chyba każdemu zdarzyło się omyłkowo wysłać jakąś wiadomość czy zapomnieć załączyć do niej jakiś ważny plik. Poczta od Google daje możliwość cofnięcia wysłania maila. Jest to funkcja domyślna. W momencie wysłania wiadomości w lewym-dolnym rogu wyświetli się okno z opcją „Cofnij wysłanie” – będzie ona aktywna przez 5 sekund. Możesz również wydłużyć ten czas do 30 sekund z poziomu ustawień poczty Gmail.

Kalendarz Google

Poczta Gmail jest zintegrowana z inną usługą amerykańskiego giganta, czyli kalendarzem Google. W ramach tej funkcji każdy mail z rezerwacją hotelu czy biletów lotniczych zostanie automatycznie dodany do Twojego kalendarza, dzięki czemu nie zapomnisz o ważnych wydarzeniach. Możesz również ręcznie dodawać takie informacje do swojego kalendarza, przypisując poszczególne maile do konkretnych dni.

Opóźnienie wysłania wiadomości

Często jest tak, że piszemy ważnego maila np. o późnej porze i nie chcemy go wysyłać do odbiorcy w środku nocy, ale np. dopiero rano. W poczcie Gmail jest funkcja, która umożliwia zaplanowanie daty i godziny wysłania maila. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które przygotowują sobie wiadomości przed urlopem czy weekendem i nie chcą zapomnieć o ich wysłaniu.

Tryb offline

Poczta Gmail może działać w trybie offline, co przyda się w sytuacji, gdy np. wybierasz się w podróż i wiesz, że możesz mieć problemy z dostępem do Internetu. Dzięki tej funkcji będziesz mógł tworzyć wiadomości e-mail, które zostaną automatycznie wysłane w momencie, gdy Twoje urządzenie znów będzie mieć dostęp do sieci.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.