Przygotuj swój smartfon do wakacyjnego wyjazdu

Remigisz Szulc
06.03.2023

Szykuje się wakacyjny wyjazd, a może przedłużony weekend w jakimś atrakcyjnym turystycznie miejscu? Nie zapomnij o przygotowaniu swojego smartfonu na czekające go wyzwania. Z czym jak z czym, ale z telefonem na pewno nie będziesz się rozstawać, dlatego sprzęt musi działać perfekcyjnie. Sprawdź, co warto zrobić, aby tak właśnie było.

Wyczyść pamięć wbudowaną

Pamięć wbudowana jest mocno ograniczona, a w dobie kręcenia filmów 4K i robienia zdjęć w bardzo wysokiej rozdzielczości może się szybko zapchać. Dlatego jeszcze przed wyjazdem posuwaj zbędne pliki, zgraj stare zdjęcia na nośnik zewnętrzny i pozbądź się niepotrzebnych filmików.

Zainwestuj w kartę pamięci lub uruchom usługę chmurową

Jeśli Twój telefon posiada rozszerzenie na kartę pamięci, to na pewno warto w nią zainwestować i nie martwić się, że w krytycznym momencie zabraknie miejsca na kolejne świetne zdjęcie. Jeśli brakuje gniazda na kartę, to rozważ wykupienie dostępu do usługi chmurowej, ewentualnie skorzystaj z jednego z darmowych narzędzi – chociażby Google Drive.

Zaktualizuj system

Od dawna wyświetla Ci się ikonka informująca o konieczności zaktualizowania systemu w telefonie? Nie ignoruj tego dłużej i przeprowadź aktualizację jeszcze przed wyjazdem wakacyjnym. Na urlopie nie będzie na to czasu, a pamiętaj, że każda aktualizacja zwiększa bezpieczeństwo Twojego telefonu i zgromadzonych na nim danych.

Sprawdź działanie aplikacji bankowej i do wymiany walut

Aplikacja bankowa pozwoli Ci wygodnie kontrolować stan konta podczas wyjazdu. Z kolei ta do wymiany walut jest niezastąpiona, jeśli planujesz wyjazd za granicę i nie chcesz ponosić wysokiego kosztu przewalutowania podczas płacenia polską kartą.

Uruchom płatności telefonem

Płatności telefonem są super wygodne i bezpieczne. W dodatku trudno sobie wyobrazić, że zapomnisz telefonu z pokoju hotelowego. Uruchomienie płatności jest bardzo łatwe – skorzystaj np. z Portfela Google, do którego możesz podpiąć posiadane karty płatnicze.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie