Przystawka Android TV do telewizora – co daje?

Mariusz Siwko
09.11.2022

Masz stary telewizor bez funkcji Smart, ale nie uśmiecha Ci się zakup nowego urządzenia? Rozważ zastosowanie przystawki Android TV. To niewielkie urządzenie, które pozwoli Ci oglądać na telewizorze np. seriale na Netflixie i innych popularnych platformach do streamingu video. Dowiedz się, co jeszcze daje przystawka Android TV do telewizora.

Czym właściwie jest przystawka Android TV?

Przystawka to nic innego, jak zewnętrzne urządzenie, które wystarczy połączyć z telewizorem przy pomocy złącza USB/HDMI, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji Smart dostępnych na nowoczesnych telewizorach.

Na rynku znajdziemy różne przystawki, w tym tzw. sticki, które przypominają większy pendrive. Urządzenie łączy się z Internetem za pośrednictwem Wi-Fi lub – niektóre przystawki – po kablu dzięki gniazdu LAN. Przystawki różnią się również ze względu na zastosowany system operacyjny, przy czym najwięcej możliwości zapewniają te pracujące pod dyktando Android TV.

Do czego wykorzystasz przystawkę?

Przystawka Android TV sprawia, że inwestując zaledwie kilkaset złotych zyskasz w pełni funkcjonalny telewizor z dostępem do funkcji internetowych. Dzięki temu będziesz mógł m.in.:

  • oglądać produkcje filmowe i serialowe na platformach typu Netflix, Amazon Prime, HBO MAX, Canal+ Online etc.,
  • przeglądać Internet,
  • oglądać filmiki na YouTube,
  • prowadzić streaming online,
  • prowadzić rozmowy wideo,
  • udostępniać filmy i zdjęcia,
  • wydawać komendy głosowe (niektóre modele przystawek).

Przystawka stanowi więc świetną alternatywę dla zakupu nowego telewizora, zwłaszcza dla osób, które są zadowolone z obecnego urządzenia, natomiast nie mogą wykorzystywać go do obsługi aplikacji internetowych.

Ceny przystawek Android TV zaczynają się już od około 200 złotych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.