Rejestrator jazdy – dlaczego warto w to zainwestować?

Mateusz Nowak
21.02.2023

Rejestrator jazdy, nazywany też potocznie kamerką samochodową, to coraz częstszy element wyposażenia naszych aut. Takie kamerki zaczęły robić furorę w momencie, gdy policja oficjalnie poprosiła kierowców o udostępnianie materiałów dokumentujących łamanie przepisów drogowych. Wciąż nie masz własnego rejestratora? Sprawdź, dlaczego warto.

Może się przydać w spornej sytuacji

Podstawowym celem posiadania i korzystania z rejestratora jazdy jest zyskanie bezspornego materiału dowodowego, który może Cię uchronić przed otrzymaniem mandatu czy utratą zniżek na ubezpieczenie OC i AC.

Jeśli dojdzie do kolizji, do której spowodowania żaden z kierowców się nie przyznaje, to zapis z Twojego rejestratora może rozwiać wszelkie wątpliwości i przekonać policjanta do jednostronnego orzeczenia o winie.

Dołożenie swojej cegiełki do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach

Wielu właścicieli rejestratorów jazdy czuje potrzebę dzielenia się co ciekawszymi ujęciami z policją – a ta bardzo chętnie przyjmuje takie materiały. Będąc świadkiem niebezpiecznego zachowania na drodze, ewidentnego łamania przepisów czy chamskiego zachowania, możesz je zarejestrować i udostępnić policji, która rozpocznie własne dochodzenie.

Przydatne funkcje dodatkowe

Rejestrator to nie tylko kamerka. Wiele modeli, niekoniecznie z najwyższej półki, oferuje szereg przydatnych funkcji dodatkowych, by wymienić tylko:

  • rejestrowanie obrazu w trybie parkingowym (dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą),
  • funkcja kamery cofania,
  • czujnik ruchu,
  • nagrywanie na żądanie (np. po wydaniu komendy „Start recording”).

Ile trzeba zapłacić za sensowny rejestrator samochodowy? Ceny godnych uwagi urządzeń zaczynają się od około 350 złotych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie