Rok Ważności Konta w Play na Kartę – uwaga na niekorzystną zmianę regulaminu!

Maciej Piwowski
17.07.2023

Jeśli korzystasz z usługi Rok Ważności Konta w Play na Kartę, na przykład na potrzeby domowego alarmu z modułem GSM, to nie mamy dobrych informacji. Operator 24 stycznia 2023 roku zmienił regulamin tej usługi i niestety są to zmiany niekorzystne dla klientów. Zapraszamy po szczegóły.

Na czym polega zmiana?

Usługa Rok Ważności Konta w Play na Kartę dla wielu osób była głównym powodem wyboru oferty tego operatora. Przypomnijmy, że w ramach tej usługi każde doładowanie (za minimum 5 zł) przedłużało ważność konta o 365 dni. Było to świetne rozwiązanie dla osób, które np. bardzo rzadko korzystają z telefonu, mają telefon awaryjny czy potrzebują karty SIM do różnego rodzaju systemów alarmowych, monitoringu i Smart Home.

Od 24 stycznia Play de facto zakończyło działanie tej usługi. Teraz aby przedłużyć ważność konta o 365 dni dla połączeń wychodzących, należy doładować je kwotą minimum 100 zł. Doładowanie za 5 zł przedłuża ważność tylko o 5 dni, a np. za 50 zł o 100 dni.

Oczywiście osoby korzystające z usługi w telefonie już dawno zostały o tym poinformowane SMS-em czy za pośrednictwem aplikacji, jednak z karty w ramach usługi Rok Ważności Konta bardzo chętnie korzystają również właściciele systemów alarmowych, którzy mogą być zaskoczeni zmianami i dowiedzieć się o tym dopiero podczas doładowywania karty.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.