Samsung A53 5G – dla kogo jest ten telefon?

Remigisz Szulc
24.08.2022

Samsung A53 5G to najnowszy średniak w ofercie koreańskiego giganta. Telefon oficjalnie zastępuje udany A52 i szczególnie A52s. Wystarczy jednak przejrzeć specyfikację, aby dojść do wniosku, że zmiany są tylko kosmetyczne. Dla kogo zatem jest Samsung A53 5G? Sprawdź, czy dla Ciebie.

Dla szukających solidności

Samsung A53 5G jest telefonem… samsungowym. Oznacza to, że nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle konkurencji. Jest poprawny, działa stabilnie, oferuje wszystko to, czego możemy oczekiwać po smartfonie za 2000 złotych.

Paradoksalnie ta nijakość może stanowić podstawowy atut Samsunga A53 5G, ponieważ przekona do tego modelu osoby niepotrzebujące wodotrysków, przyzwyczajone do pewnych rozwiązań Samsunga, na pierwszym miejscu stawiające stabilność, dobrą trwałość i planujących użytkować telefon przez około 3 lata.

Wsiąkłeś w ekosystem Samsunga? Będziesz zadowolony

Jeśli jesteś fanem Samsunga (a znamy takie osoby) i szukasz nowego smartfonu właśnie tego producenta, a przy tym masz do wydania około 2000 złotych, to nie zastanawiaj się długo. Samsung A53 5G zaspokoi Twoje oczekiwania. Nie będziesz musiał się uczyć nowej nakładki, wszystko będzie dokładnie tak samo jak w Twoim obecnym telefonie. Oczywiście A53 5G jest modelem znacznie nowocześniejszym.

Dla biorących telefon na raty w abonamencie

Umówmy się: 2000 złotych za telefon z kategorii średniaków to już lekka przesada. Czasy mamy jednak jakie mamy, dlatego nie ma co wybrzydzać. Na szczęście ten smartfon jest już dostępny w ofertach wszystkich operatorów telefonii komórkowej. Jeśli uda Ci się znaleźć ofertę bez wpłaty własnej, z sensownym abonamentem i miesięczną ratą na poziomie około 80-90 złotych, to czego chcieć więcej?

Dla tych, którzy nie załapali się na A52s

Jeśli zbyt długo zastanawiałeś się nad zakupem bardzo udanego A52s, a zależy Ci na kilkuletnim wsparciu Samsunga w zakresie aktualizacji zabezpieczeń i dostępu do nowych wersji systemu Android, to A53 5G jest dobrym wyborem. Oferuje podobną wydajność oraz kilka dodatków – nie jest to skok, a raczej mały kroczek do przodu, natomiast wciąż mówimy tutaj o solidnym, godnym polecenia telefonie za relatywnie rozsądną cenę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.