Samsung QLED TV, czyli jakość dzięki kwantowej kropce

Piotr Kowalczyk
11.06.2018

W gąszczu telewizorów różnych producentów, trudno jest zdecydować się na wybór odpowiedniego modelu. Szukamy bowiem takiego, który nie tylko prezentuje się ładnie, ale przede wszystkim cechuje się doskonałą jakością obrazu oraz technologią, która będzie aktualna przez lata. Niezdecydowanym odbiorcom polecamy przyjrzeć się telewizorom Samsung QLED.

QLED, czyli kwantowa kropka

Kwantowa kropka to przełomowa technologia, która zwiększa paletę barw wyświetlanego obrazu do miliarda odcieni. Czyli do około 60-ciu razy więcej niż zwykły telewizor. Barwy te niemalże dokładnie odwzorowują kolory, które występują w naturze i są widzialne dla ludzkiego oka. Tym samym, obraz prezentowany na ekranie jest nie tylko bogatszy, ale i bardzo realistyczny.

Sekret QLED tkwi w nanokryształach znajdujących się pomiędzy filtrami kolorów w matrycy LCD a podświetleniem LED ekranu. W telewizorach Samsung przez kryształy przepuszczone zostaje niebieskie światło, zamieniane następnie na kolory zielony i czerwony. To właśnie ta technologia zwiększa zakres barw, gwarantując odbiorcom wizualną ucztę.

Zalety „kwantowej kropki”

Czy nie chcielibyście aby w czasie oglądania wyświetlany obraz nie „znikał’ w jasnych, słonecznych pomieszczeniach? Jeśli tak, to „kwantowa kropka” zadowoli was raz jeszcze. Dzięki jej zastosowaniu ekrany wyświetlają jasny obraz, dobrze widzialny o każdej porze dnia i nocy. A to dlatego, że jasność z jaką radzą sobie modele Samsung, wynosi 1500 a nawet 2000 nitów!

Rozdzielczość dla wymagających

Każdy, kto kupuje telewizor, zadaje sobie pytanie czy zastosowana w nim technologia będzie użyteczna w ciągu najbliższych lat. Jeśli wybierzecie model Q7C, możecie mieć pewność, że tak. Działa on w coraz bardziej popularnej rozdzielczości 4K. Z całą pewnością w ciągu kilku lat zwiększy się liczba nadawanych w niej programów, więc dobrze wybrać telewizor, który będzie w stanie ją obsłużyć.

Rozdzielczość 4K to 8 mln pikseli na ekranie. Oznacza to, że obraz jest bardziej ostry i wyświetla dużo większą liczbę detali niż starsze urządzenia. Model ten radzi sobie doskonale z technologią HDR, która odpowiada za szerokość spektrum od totalnej czerni do całkowitej jasności, którą wyświetla telewizor. Nie trudno jest więc wyobrazić sobie jak perfekcyjny jest oglądany obraz.

Q7C i zakrzywiony ekran

Wisienką na torcie dla niepowtarzalnej jakości obrazu w modelu Q7C, jest zakrzywiona matryca połączona z minimalistyczną ramką telewizora. Sam fakt zakrzywienia obrazu sprawia, że każdy z oglądających, nawet jeśli nie siedzi na wprost ekranu, będzie obserwować tak samo żywe i wyraźne kolory. Zakrzywienie zniweluje także efekt odblasków na ekranie, zwiększając jakość oglądania.

Samsung QLED 2018, czyli co jeszcze?

W edycji 2018 Samsung wprowadza kilka ulepszeń. Są wśród nich One Connection Cable (kabel przesyłający łącznie fonię, wizję oraz zasilanie TV) oraz nowa skrzynka One Connect Box. Pojawia się też tryb Ambient Mode, który pozwala, aby ekran wyświetlał wcześniej wgrane zdjęcie lub interesujący nas motyw. Dzięki temu TV wygląda bardziej jak obraz niż telewizor.

Edycja Samsung QLED 2018 wprowadza kilka ulepszeń, jednak poprzednie modele nie prezentują się gorzej na ich tle. Jeśli szukacie telewizorów z górnej półki, które posłużą na wiele lat, ciesząc jakością obrazu i swoim wyglądem, powinniście koniecznie przyjrzeć się bliżej modelom z „kwantową kropką”. Zwłaszcza, że oferują one dodatkowe gadżety, takie jak funkcje smart, czy też sterowanie głosem.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.