Słuchawki bezprzewodowe Edfier x3s – krótka recenzja

Antoni Kwapisz
04.11.2022

Rynek słuchawek bezprzewodowych rośnie jak na drożdżach. Choć jeden model w swojej ofercie musi mieć każdy szanujący się producent elektroniki użytkowej. Topowe słuchawki są bardzo drogie, natomiast bez problemu da się znaleźć solidną konstrukcję za wielokrotnie niższą cenę. Naszym faworytem są słuchawki bezprzewodowe Edifier x3s. Oto ich krótka recenzja po kilku miesiącach użytkowania.

Bardzo dobry bas!

Nawet zaskakująco dobry! Edifier x3s to słuchawki douszne typu pchełki, które zadziwiają głębią basu – i wcale nie muszą być mocno wciśnięte do uszu. To naprawdę dobra propozycja dla osób, które preferują muzykę bazującą na basie, a więc rap, hip-hop czy różne odmiany muzyki elektronicznej.

Dźwięk też daje radę

Bas to najmocniejsza strona tych słuchawek, natomiast w pozostałych rejestrach dźwięk również jest całkiem niezły. Na słuchawkach Edifier x3s spokojnie można posłuchać rocka, metalu, muzyki poważnej czy audiobooka.

Wygoda? Mogłoby być lepiej

Tutaj wrzucamy mały kamyczek do ogródka, ponieważ rzeczywiście ergonomia nie jest najmocniejszą stroną tych słuchawek. Testowaliśmy je w dwie osoby, o raczej standardowych kształtach uszu, oczywiście korzystając z różnych nakładek. Efekt zawsze był taki sam, czyli początkowo słuchawki trzymają się nieźle, ale dość szybko zaczynają się wysuwać i to nawet przy delikatnych ruchach głową. Na pewno nie są to więc optymalne słuchawki do uprawiania sportu.

Długi czas pracy

Pod tym względem niczego nie możemy tym słuchawkom zarzucić. Nie testowaliśmy maksymalnego czasu pracy na jednym ładowaniu, natomiast do standardowego korzystania przez około 2 godziny dziennie w zupełności wystarczy podłączyć te pchełki do ładowania raz w tygodniu (oczywiście przechowując je w fabrycznym pudełku, które pełni funkcję ładowarki).

Rewelacyjny stosunek ceny do jakości

Podsumowując: słuchawki bezprzewodowe Edifier x3s to jeden z najlepszych wyborów w cenie do 100 złotych. Są dobrze wykonane, mają świetny bas, przyzwoity dźwięk, choć mogłyby być wygodniejsze. Za tę cenę nie ma jednak co wybrzydzać.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie