Smartband: do czego może Ci się przydać?

Maciej Piwowski
14.10.2019

Smartband to gadżet elektroniczny, który (jeszcze) nie zrobił dużej kariery na naszym rynku. To może się jednak wkrótce zmienić za sprawą wciąż popularyzowanego trendu prowadzenia aktywnego i zdrowego stylu życia, w który smartband świetnie się wpisuje. Jeśli wydaje Ci się, że to nie jest „zabawka” dla Ciebie, przeczytaj nasz poradnik i poznaj zastosowanie tego sprzętu. Być może zmienisz zdanie.

Monitorowanie pulsu

Podstawową funkcją każdej smartbandy jest pulsometr. Wbrew pozorom to nie jest tylko gadżet. Na podstawie mierzonych wartości pulsu można określić między innymi poziom stresu, co będzie bardzo cenne z punktu widzenia osób chronicznie zmęczonych, żyjących w dużym napięciu, a tym samym znajdujących się w grupie ryzyka zawału czy udaru.

Monitorowanie jakości snu

Ta funkcja jest chyba najważniejszym argumentem przemawiającym za tym, aby zainwestować w smartband. Opaski monitorującej nie trzeba zdejmować na noc, a wręcz nie warto tego robić. Podczas snu urządzenie stale zapisuje informacje o czynnościach życiowych i przekazuje je do aplikacji, która na tej podstawie może określić np. ile czasu zajęły poszczególne fazy snu. Dzięki temu dowiesz się, czy Twój organizm rzeczywiście się zregenerował. Może to być podstawą do np. zmiany nawyków lub zgłoszenia się do lekarza specjalizującego się w leczeniu bezdechu sennego.

Powiadomienia ze smartfona

Coś dla osób, które nie chcą lub nie zawsze mogą mieć telefon non-stop przy sobie. Smartband można sparować ze smartfonem w taki sposób, aby na opaskę monitorującą przychodziły powiadomienia o np. nieodebranych połączeniach czy e-mailach. Dzięki temu możesz dyskretnie odczytać powiadomienie podczas spotkania służbowego.

Dyskretny budzik

To naprawdę bardzo fajna funkcja dla osób, które wstają o innej godzinie niż partner. Przykładowo: musisz być w pracy o 7 rano, czyli wstać o 6. To oczywiste, że nie chcesz, aby głośny dźwięk budzika zakłócił sen śpiącej obok osoby. Smartband obudzi Cię delikatnymi wibracjami, zrobi to skutecznie, a przy okazji praktycznie bezgłośnie.

Funkcja przypominania o ważnych rzeczach do zrobienia

Jesteś zapominalski i często miewasz przez to problemy? Smartband może Ci znacznie ułatwić życie. Większość opasek monitorujących dostępnych na rynku posiada funkcję przypominania o zaplanowanych wydarzeniach czy obowiązkach. Z wyprzedzeniem otrzymasz więc powiadomienie o tym, że np. masz kupić kwiaty na Dzień Matki czy o 14:00 stawić się na spotkaniu z przełożonym.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.