Smartband z krokomierzem: do czego może Ci się przydać?

Remigisz Szulc
21.02.2024

Smartband to świetna alternatywa dla smartwatcha. Jest tańszy, mniejszy, a przy tym lepiej sprawdza się podczas uprawiania sportu. Smartband może być również fajnym wyborem dla osób, które dopiero planują zmusić się do aktywności fizycznej. Dla nich szczególnie przydatna będzie funkcja krokomierza.

Zalecana liczba kroków dziennie

Każdy dorosły, zdrowy i sprawny fizycznie człowiek, powinien w ciągu dnia wykonać minimum 10 000 kroków. Zdaniem lekarzy jest to taka wartość, która pozwala zachować dobrą kondycję oraz poprawić parametry pracy serca. Jednocześnie nie jest to taki wysiłek fizyczny, który stanowiłby nadmierne wyzwanie dla przeciętnej osoby.

Oczywiście nikt nie jest w stanie w głowie liczyć wykonywanych w ciągu dnia kroków. Tutaj z pomocą przychodzą właśnie smartbandy z funkcją krokomierza. Taka opaska nie tylko raportuje, ile kroków zrobiliśmy, ale też informuje o osiągnięciu zalecanego limitu 10 000 kroków, co z kolei działa motywująco i zachęca do stawiania sobie poważniejszych wyzwań.

Smartband połączony z telefonem, na którym zainstalujemy aplikację mobilną dostawcy urządzenia, pozwoli również na kontrolowanie swojej aktywności fizycznej w skali tygodnia, miesiąca itd. W ten sposób sprawdzimy, kiedy nie osiągnęliśmy zalecanego limitu zrobionych kroków, co z kolei może być przyczynkiem do wprowadzenia pewnych zmian w swoim życiu.

Dodajmy również, że zakup podstawowego smartbanda z funkcją krokomierza nie jest wielkim wydatkiem – takie urządzenia kosztują już od około 100 zł.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie