Smartfon dla podróżnika: na co zwrócić uwagę?

Krzysztof Jagielski
13.01.2021

Podróżowanie bez smartfonu w kieszeni czy plecaku jest nie tylko mało komfortowe, ale może też być niebezpieczne. Wyjeżdżając z domu, zwłaszcza do obcego kraju czy na inny kontynent, powinniśmy pozostawać w kontakcie z bliskimi, aby w razie czego móc wezwać pomoc czy po prostu poinformować, że wszystko u nas w porządku. Osoby często podróżujące z pewnością będą szukać smartfonu, który idealnie sprawdzi się podczas eksplorowania świata. Jak znaleźć takie urządzenie? Na co zwrócić szczególną uwagę? Kilka wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Pojemna bateria

To podstawa, bo przecież w podróży zawsze może się zdarzyć, że nie będziemy mieli jak naładować smartfonu. Oczywiście zawsze warto mieć przy sobie powerbank, ale jednak sugerujemy, aby poszukiwania odpowiedniego telefonu zacząć od skupienia się na baterii. Im pojemniejsza tym lepiej, bo to minimalizuje ryzyko, że w krytycznym momencie nie będziemy mogli z nikim się skontaktować.

Rada

Warto poszukać smartfonu z baterią o pojemności od około 4000 mAh.

Dobry aparat

Od smartfonu dla podróżnika oczekujemy nie tylko funkcji dzwonienia czy dostępu do Internetu, ale także możliwości robienia nim zdjęć. Dzięki temu oszczędzamy miejsce w plecaku nie musząc dźwigać osobnego aparatu – no i nie narażamy się na kradzież czy napad rabunkowy mając „wypasiony” sprzęt u szyi.

Współczesne smartfony oferują bardzo dobrą jakość zdjęć, która w większości przypadków okaże się być w zupełności wystarczająca. I tak mało kto decyduje się później wywołać fotografie. W większości poprzestajemy na publikowaniu ich w mediach społecznościowych.

Solidna obudowa

Szukając smartfonu dla podróżnika nie powinniśmy wybierać spośród eleganckich, designerskich modeli, które okazują się być bardzo nietrwałe i kompletnie nieodporne na uszkodzenia mechaniczne. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie zakup telefonu w solidnej obudowie, wykończonej gumą, która daje nadzieję na to, że urządzenie przetrwa np. upadek na ziemię oraz zapewnia większą szczelność (ochrona przed kurzem i wilgocią).

Rada

Bez względu na rodzaj obudowy zalecamy, aby zainwestować w dodatkowe etui na smartfon oraz koniecznie szybkę ochronną na ekran.

Dual SIM

Funkcja jednoczesnej obsługi dwóch niezależnych kart SIM jest bardzo przydatna podczas podróży zagranicznych. Pozwoli Ci to kupić starter lokalnego operatora i korzystać z niego do łączenia się z Internetem, a tym samym uchroni Cię przed bardzo wysokimi rachunkami.

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.