Smartfon do 1500 złotych – czego możesz oczekiwać?

Jerzy Biernacki
26.08.2021

Jeszcze kilka lat temu kwota 1500 złotych wystarczyłaby na zakup bardzo wysokiego modelu telefonu. Dziś w tym przedziale cenowym mieszczą się raczej tylko średniaki, co wcale nie oznacza, że nie ma w czym wybierać. Za 1500 złotych jesteś w stanie znaleźć naprawdę przyzwoity smartfon o więcej niż wystarczających parametrach, który sprawdzi się zarówno do użytku profesjonalnego, jak i prywatnego. Sprawdź, czego możesz oczekiwać po telefonie za takie pieniądze.

Duży ekran o świetnej rozdzielczości

Smartfon za około 1500 złotych musi mieć ekran o przekątnej minimum 6 cali. Można się już pokusić o znalezienie modelu z ekranem wyświetlającym obraz w jakości 4K. Na pewno warto natomiast rozejrzeć się za telefonem z ekranem Super AMOLED, który zapewnia doskonałe kąty widzenia.

Potrójny lub poczwórny aparat

Wiele osób uważa, że to nie jest do niczego potrzebne, natomiast podobne głosy pojawiały się w momencie, gdy pierwsze komórki zaczęły oferować funkcję robienia zdjęć. Potrójny lub poczwórny aparat na pewno ucieszy użytkowników, którzy nie mają innego sprzętu do robienia zdjęć, a chcą mieć pewność, że ich pstryki są bardzo dobre i można się nimi pochwalić przed znajomymi – również po wydrukowaniu zdjęcia.

Pojemna bateria

Za 1500 złotych możesz oczekiwać, że producent nie zmusi Cię do ciągłego ładowania telefonu. Zwłaszcza, że duży ekran „pożera” energię w szybkim tempie. W takiej kwocie jesteś w stanie bez problemu znaleźć smartfon wyposażony w baterię o pojemności 5000 mAh, która powinna wystarczyć na cały dzień intensywnego użytkowania lub 2 dni dzwonienia i przeglądania Facebooka.

Duża ilość pamięci wewnętrznej

Smartfony w cenie do 1500 złotych oferują zwykle 4 GB pamięci RAM. To w zupełności wystarczy do zapewnienia sprawnej pracy urządzenia, zwłaszcza z najnowszą wersją Androida. Warto natomiast rozejrzeć się za telefonem z jak największą ilością pamięci ROM, aby nie było potrzeby kupowania od razu pojemnej karty microSD. Takim przyzwoitym wynikiem będą 64 GB pamięci wewnętrznej.

Mocny procesor

Nie oczekuj cudów, ale spokojnie da się znaleźć smartfon do 1500 złotych, który będzie wyposażony w ośmiordzeniowy procesor zapewniający pracę bez opóźnień i szybkie uruchamianie się aplikacji. Takim standardem wśród urządzeń ze średniej półki jest Snapdragon 480 – całkiem przyzwoite CPU.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.