Smartfon do oglądania Netflixa: co powinien mieć?

Remigisz Szulc
13.04.2021

Netflix jest najpopularniejszą platformą VOD w Polsce. To gigantyczna baza seriali i filmów na życzenie, z której można korzystać na dowolnym urządzeniu. Wiele osób ogląda Netflixa na smartfonie, na przykład jadąc do pracy pociągiem czy podróżując autobusem. Jaki smartfon do Netflixa warto kupić? Sprawdź, jakie cechy powinien mieć odpowiedni sprzęt.

Duży ekran

To oczywiście podstawa, jeśli chcesz komfortowo oglądać filmy i seriale z Netflixa na swoim smartfonie. Wybierz model z możliwie jak największym ekranem – przesadą na pewno nie będzie przekątna powyżej 6 cali. Pamiętaj jednak, że taki smartfon jest nieporęczny i trudny w noszeniu, dlatego lepiej od razu zaopatrz się etui chroniące przed zarysowaniem podczas upadku czy trzymania w torebce.

Ekran minimum Full HD

Zostańmy jeszcze przy ekranie, ponieważ w praktyce to on ma największy wpływ na komfort korzystania z Netflixa na smartfonie. Idealnie będzie postawić na smartfon z ekranem AMOLED, który charakteryzuje się bardzo dobrymi kątami widzenia i wysoką jasnością. Dzięki temu będziesz mógł wygodnie oglądać filmy i seriale nawet w słoneczny dzień czy w niewygodnej pozycji np. podczas jazdy autobusem.

Jeśli chodzi o rozdzielczość ekranu, to takim minimum jest Full HD (1920x1080p). Lepiej jednak postawić na ekran 4K, zwłaszcza jeśli masz najwyższy pakiet Netflixa pozwalający oglądać filmy i seriale w najwyższej rozdzielczości.

Szybki procesor

Do oglądania Netflixa warto wybrać telefon z przynajmniej średniej półki cenowej, który będzie już wyposażony w szybki procesor czterordzeniowy. To pozwoli korzystać z aplikacji bez zbędnych zacięć i zawieszeń, co jest szczególnie ważne w przypadku chęci oglądania długich filmów czy seriali w jakości 4K.

Dual SIM

Oglądanie filmów i seriali na Netflixie generuje bardzo wysokie zużycie danych komórkowych. Dlatego dobrym pomysłem będzie zakup telefonu z Dual SIM, czyli dwoma slotami na karty SIM. Dzięki temu możesz mieć większy zapas danych komórkowych i uniknąć sytuacji, w której przerywasz oglądanie w kluczowym momencie, bo „skończył się Internet”.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.