Smartfony Realme – dlaczego warto się nimi zainteresować?

Antoni Kwapisz
10.03.2022

Realme to chiński producent smartfonów, który robi oszałamiającą karierę na europejskim rynku. Marka szczególnie dobrze radzi sobie w Polsce, choć zadebiutowała u nas stosunkowo niedawno. Dziś smartfony Realme należą do tych najchętniej wybieranych w kategorii budżetowców i średniaków. Jakie są najważniejsze zalety telefonów tej marki, dla których warto się nimi zainteresować? Sprawdź to w naszym poradniku.

Wypełniona nisza po Xiaomi

Obie marki słusznie są ze sobą porównywane, ponieważ aktualną pozycję Realme można zestawić z tym, w jakim miejscu jeszcze kilka lat temu znajdowało się Xiaomi. Smartfony chińskiego giganta były uznawane za bardzo dobry wybór na niskiej półce cenowej. Dziś jednak Xiaomi poszło wyraźnie do przodu i raczej skupia się na rywalizacji w kategorii średniaków oraz flagowców. Niskobudżetową niszę może wypełnić (i w zasadzie wypełniło) właśnie Realme. Telefony tego producenta charakteryzuje świetny stosunek jakości do ceny.

Naprawdę niezłe parametry

Smartfony Realme śmiało mogą konkurować z innymi modelami pod względem wydajności, często wręcz oferując znacznie więcej za podobną cenę. Jeśli masz około 1000 złotych, to przed wejściem tej marki na rynek raczej nie mógłbyś marzyć o kupieniu smartfonu z 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej, szybkim procesorem Snapdragon, błyskawicznym ładowaniem i ekranem AMOLED z odświeżaniem 120 Hz. Wszystko to zaoferowało nam właśnie Realme, chociażby w rewelacyjnym modelu 7 Pro.

Atrakcyjny design

Nie oszukujmy się: smartfony kupujemy także oczami, a w szczególności te z niższej półki cenowej. Atrakcyjny wygląd telefonów stanowi jeden z ważniejszych atutów Realme. Producent bardzo dba o zbudowanie silnej, rozpoznawalnej marki, a jego smartfony zdecydowanie wyróżniają się na tle konkurencji z tej samej kategorii cenowej (szczególnie dotyczy to serii GT). 

Jakie są wady smartfonów Realme?

W tak niskiej cenie (w obecnych realiach) nie ma co liczyć na to, że uda się nam kupić smartfon o parametrach flagowca. Piętą achillesową telefonów Xiaomi pozostają funkcje fotograficzne. Nawet topowe modele tego producenta wyraźnie odstają pod tym względem od konkurencji, z czego trzeba sobie zdawać sprawę szukając telefonu z dobrym aparatem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.