Smartfony z rysikiem odeszły do lamusa? Nic z tych rzeczy!

Andrzej Winnicki
07.10.2019

Kiedyś szczyt prestiżu, dziś coraz rzadziej widuje się je na ulicach, konferencjach i spotkaniach biznesowych. Nie oznacza to jednak, że smartfony z rysikiem całkowicie zniknęły z rynku. Nadal są dostępne w ofertach niektórych producentów i promowane, jako idealny wybór dla biznesmena. Rysik rzeczywiście bardzo ułatwia korzystanie ze smartfona, a szczególnie niektórych funkcji urządzenia. Dlaczego wciąż warto zainteresować się takim urządzeniem?

Najważniejsze zalety smartfonów z rysikiem

Smartfonom z rysikiem nie można odmówić jednego: są bardzo praktyczne. W czasach, gdy między producentami trwa wyścig na to, kto zrobi smartfona z większym ekranem, fakt dołączenia do telefonu rysika staje się jednym z koronnych argumentów przemawiających za zakupem właśnie takiego urządzenia.

Rysik przede wszystkim pozwala bardzo wygodnie tworzyć notatki. Umówmy się: „pisanie” po ekranie palcem jest niewygodne, skutkuje tym, że notatki stają się nieczytelne, w efekcie czego i tak sięgamy po klasyczny papierowy notes. Na tym jednak funkcjonalność tego rozwiązania się nie kończy.

Dzięki rysikowi można chociażby wygodnie edytować zdjęcia i dodawać do nich nowe elementy. Jest to świetna opcja z punktu widzenia osób, które aktywnie korzystają z mediów społecznościowych i chcą wyróżnić swoje grafiki w natłoku graficznego contentu np. na Facebooku.

Komu szczególnie przyda się smartfon z rysikiem?

Jest to urządzenie, które na pewno świetnie sprawdzi się w rękach przedsiębiorcy, który podczas spotkań biznesowych może szybko i wygodnie tworzyć notatki, mając do nich dostęp w każdym miejscu na świecie.

Smartfon z rysikiem to również podstawowy element wyposażenia kuriera, który może w ten sposób gromadzić potwierdzenia odebrania paczki.

Takie urządzenie będzie dobrym wyborem dla ucznia lub studenta tworzącego notatki podczas lekcji (o ile nauczyciel lub wykładowca nie ma nic przeciwko). Listę naturalnych odbiorców smartfona z rysikiem uzupełniają osoby lubiące tworzyć własne grafiki na ekranie telefonu oraz dziennikarze, dla których sprzęt może stanowić doskonały substytut tradycyjnego notatnika.

Wady smartfonów z rysikiem

Ewidentną wadą takiego urządzenia jest fakt, że rysik z uwagi na niewielkie rozmiary może zostać łatwo zgubiony – wówczas trzeba dokupić nowy element lub pogodzić się z ograniczeniem funkcjonalności telefonu. Ponadto warto zauważyć, że modele telefonów z rysikiem są adresowane raczej do klientów biznesowych, co oczywiście odbija się na cenach urządzeń.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie