Smartwatch dla aktywnego seniora – jaki wybrać?

Andrzej Winnicki
19.09.2022

Smartwatche to bardzo funkcjonalne urządzenia, z których coraz chętniej korzystają osoby w jesieni życia. Przybywa aktywnych seniorów, którzy wcale nie chcą spędzić emerytury przed telewizorem, ale wolą uprawiać sport, zwiedzać świat czy oddawać się innym pasjom. Masz takiego seniora w rodzinie? Smartwatch będzie dla niego idealnym prezentem. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze smartwatcha dla osoby starszej.

Niska masa własna

To kryterium jest szczególnie ważne w przypadku smartwatcha dla seniorki. Na rynku znajdziemy dziś ultralekkie modele, a godną polecenia propozycją są również opaski sportowe.

Minimum funkcji

Smartwatch dla seniora powinien oferować dostęp tylko do podstawowych i najważniejszych funkcji. Nie ma sensu przepłacać za urządzenie, z którego możliwości użytkownik i tak nie skorzysta. Szukajmy więc prostego w obsłudze zegarka, którego obsługi osoba starsza nie będzie się musiała długo uczyć.

Rozbudowane funkcje zdrowotne

W przypadku zegarka dla seniora kluczowe znaczenie mają funkcje zdrowotne, czyli m.in. monitorowanie tętna, saturacji czy zliczanie pokonanego dystansu. Warto tutaj postawić na zegarek z aplikacją mobilną, w której senior będzie mógł na bieżąco analizować swój stan zdrowia i reakcje organizmu na wysiłek fizyczny.

NFC

Choć nie jest to konieczne, to jednak zalecamy, aby rozejrzeć się za zegarkiem z NFC. Ta funkcja umożliwi seniorowi płacenie za zakupy smartwatchem, co zwiększa poziom bezpieczeństwa (brak konieczności noszenia ze sobą portfela i gotówki).

Czytelny wyświetlacz

Bardzo ważną cechą zegarka dla seniora jest wyświetlacz, który nie jest przeładowany informacjami, natomiast pozostaje czytelny nawet w silnym słońcu. Warto rozejrzeć się za smartwatchem z wyświetlaczem AMOLED i dużą kopertą.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.