Smartwatch dla kobiety: jaki wybrać?

Krzysztof Jagielski
15.07.2019

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że smartwatche będą tylko kolejnym gadżetem, który szybko trafi na technologiczny śmietnik historii. Zarzucano im słabą funkcjonalność i powielanie funkcji telefonu, a także toporny design. Dziś jednak sprzedaż tych urządzeń rośnie, a na rynku pojawiło się mnóstwo bardzo ciekawych modeli, stworzonych również stricte z myślą o paniach. Na co warto zwrócić uwagę wybierając smartwatch dla kobiety? Przeczytaj nasz poradnik i podejmij dobrą decyzję!

Design

Damskie smartwatche nie różnią się jakoś szczególnie od męskich pod względem funkcjonalności. Wybierając model dla pani, np. na prezent, warto więc skupić się na kwestiach czysto estetycznych. Smartwatch powinien być wielkością dopasowany do kobiecej ręki. Zbyt duży ekran, choć bez wątpienia praktyczny, będzie wyglądać na damskim przedramieniu dość komicznie.

Zwracamy również uwagę na różne wersje kolorystyczne. Obecnie bez problemu można kupić damski smartwatch w kolorze różowym, żółtym, czerwonym czy zielonym. Wszystko oczywiście zależy od gustu kobiety oraz preferowanego przez nią stylu ubierania.

Wyświetlacz

Przechodzimy do kwestii funkcjonalnych i zaczynamy od ekranu, bo to kluczowy element każdego smartwatcha. Ponieważ w przypadku e-zegarków dla pań bardzo ważny jest kompaktowy rozmiar, sugerujemy, aby skupić się na modelach wyposażonych w ekran AMOLED lub SuperAMOLED. Dlaczego? Ponieważ gwarantują one najwyższą jakość obrazu, co jest szczególnie ważne podczas korzystania ze smartwatcha w pełnym słońcu. Jeśli natomiast chodzi o przekątną ekranu, to dla kobiety proponujemy smartwatch w rozmiarze 1,2 cala.

System operacyjny

Bardzo ważne kryterium wyboru. Aby posiadaczka smartwatcha mogła w pełni wykorzystać jego funkcjonalność, a nie tylko zyskać efektowny gadżet, system operacyjny e-zegarka powinien być kompatybilny z jej telefonem. Z tego też powodu najbezpieczniejszym wyborem będzie smartwatch pracujący pod dyktando Tizena lub WearOS. Są to systemy uniwersalne, które dobrze współpracują z Androidem.

Jeśli jednak wiemy, że przyszła posiadaczka smartwatcha jest fanką Apple i ma już iPhone’a, to tutaj wybór będzie ograniczony do e-zegarka z logo nadgryzionego jabłka, pracującego pod systemem operacyjnym iOS. Zdarzają się co prawda smartwatche innych producentów, które teoretycznie współpracują z urządzeniami Apple, ale prędzej czy później ujawnią się tutaj problemy na poziomie kompatybilności.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.