Specjalistyczne owijarki do palet

Antoni Kwapisz
08.05.2021

Dzisiejszy nowoczesny magazyn bez względu na to czy to będzie infrastruktura stanowiąca element fabryki produkcyjnej czy magazyn należący do jakiejś hurtowni, to nie tylko zespół pracujących w nim ludzi, ale również odpowiedni sprzęt i urządzenia. Czas to pieniądz, więc i w pracy magazynu ma on bardzo istotne znaczenie. Często wręcz od jakości i wydajności pracy magazynu zależą przyszłe zyski przedsiębiorstwa. Dlatego tak ważnym jest byśmy oprócz wykwalifikowanego zespołu ludzi mieli do dyspozycji odpowiednio wysokiej klasy urządzenia wspomagające pracę całego magazynu.

Takim podstawowym urządzeniem obok wózka widłowego, które znacząco przyspiesza i ułatwia pracę na magazynie jest owijarka do palet. Urządzenia te niemal w kilkanaście sekund potrafią owinąć nam paletę. Oczywiście szybkość i dokładność pracy zależą przede wszystkim od jakości naszego urządzenia, które użytkujemy. Dlatego warto tutaj brać przykład z największych koncernów światowych, które do tego typu zadań wykorzystują wysokiej klasy owijarki marki EvoPac, SIAT czy Noxon. Fabryki tych dwóch pierwszych znajdują się na terenie Włoch, tej trzeciej natomiast na terytorium Republiki San Marino.

Wymienione marki już od kilkudziesięciu lat są niekwestionowanymi liderami w produkcji tego typu urządzeń. Swój sukces zawdzięczają przede wszystkim wykorzystaniu bardzo dobrej jakości materiałów do budowy swoich urządzeń w połączeniu z najnowszą technologią. Dzięki tak prowadzonej polityki firmy, urządzenia te są bardzo wydajne a jednocześnie proste i przyjemne w użytkowaniu. Poziom hałasu jest na bardzo niskim poziomie dzięki czemu pracownicy obsługujący te urządzenia nie odczuwają dodatkowego zmęczenia. Owijarki te prawidłowo użytkowane i serwisowane będą służyły przedsiębiorstwu przez długie lata.

Producent osiągnął tak wysoki poziom swoich urządzeń dzięki bardzo restrykcyjnym kontrolom jakości na każdym etapie produkcyjnym. Wszystkie elementy, z których montowane są owijarki przechodzą bardzo szczegółową, gruntowną kontrolę jakości. Ma to bardzo duże znaczenie nie tylko dla żywotności danego urządzenia, ale również dla wydajności i jakości działania oraz bezpieczeństwa obsługujących owijarkę pracowników. Bardzo ważnym walorem tych urządzeń jest ich wysoka oszczędność materiałów eksploatacyjnych. Dzięki temu koszty utrzymania są na wyjątkowo niskim poziomie. Wszystkie owijarki posiadają niezbędne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Do każdego modelu jest dołączana szczegółowa instrukcja w języku polskim zarówno w wersji papierowej jak i cyfrowej.   

W szerokiej ofercie autoryzowanego dystrybutora profesjonalnych urządzeń na Polskę znajdują się owijarki m.in. ramieniowe, które są wyjątkowo wszechstronnymi owijarkami. Przede wszystkim nie potrzebują zbytnio dużo miejsca do zamontowania i nie mają ograniczeń wagowych jeżeli chodzi o owijaną paletę. Do jednych z topowych należą owijarki EvoPac z serii Kepler oraz Noxon z serii Boomerang. Z owijarek stołowych warto zwrócić szczególną uwagę na serię EvoPac Volta, SIAT OneWrap oraz Noxon Freesby oraz Noxon Ekko. Marka Noxon ma jeszcze w swojej ofercie model Freesby Freezer przystosowane do pracy w ekstremalnie niskich temperaturach np.: w chłodniach oraz owijarkę ze stali nierdzewnej Freesby INOX.

Natomiast dla tych przedsiębiorców, którzy poszukują owijarek mobilnych, którymi można podjechać w dowolne miejsce magazynu lub placu są do wyboru owijarki samojezdne marki Noxon z modelem z serii Speedy Mas oraz marki Siat z serii BeeWrap.

Do zapoznania się z pełną ofertą owijarek paletowych oraz ich dokładną specyfikacją wraz z ofertą innych urządzeń pakujących przeznaczonych do obsługi magazynów i linii produkcyjnych zapraszamy na stronę  https://pakowarka.pl/. Firma oferuje również szkolenie z obsługi urządzeń pakujących, serwis oraz możliwość długo i krótkoterminowego najmu wybranych maszyn.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.