Spotify w Android Auto? Pamiętaj o ograniczeniach

Krzysztof Jagielski
29.05.2024

Spotify to najpopularniejsza usługa streamingu muzyki, z której bardzo chętnie korzystamy również w samochodzie. Ułatwia to chociażby funkcja Android Auto, czy to po kablu, czy – w nowszych pojazdach – bezprzewodowa. Trzeba natomiast pamiętać, że Spotify w Android Auto ma pewne ograniczenia, o których przeczytasz w naszym poradniku.

Uboższy interfejs użytkownika

Przede wszystkim nie licz na to, że będziesz korzystać ze Spotify w Android Auto dokładnie tak samo jak w telefonie. Już na pierwszy rzut oka zauważysz, że interfejs jest mocno okrojony, co wynika po prostu ze względów bezpieczeństwa.

Aby zniechęcić kierowcę do np. wpisywania nazw zespołów czy tytułów piosenek, co odciąga uwagę od wydarzeń na drodze i zmusza do zdjęcia jednej ręki z kierownicy, Spotify pozwala na wybieranie jedynie artystów/piosenek ostatnio wyszukiwanych na telefonie.

Sterowanie głosowe

Chociaż Android Auto wspiera sterowanie głosowe przez Google Assistant, to w praktyce ta funkcja działa różnie i bardziej irytuje niż pomaga. Radzimy zatem, aby przed dłuższą podróżą po prostu wybrać kilka składanek na telefonie, dzięki czemu będą one zapamiętane i dostępne z poziomu ekranu dotykowego w samochodzie.

Internet

Do działania Spotify w Android Auto potrzebny jest oczywiście Internet w telefonie. Ten w podróży może nie działać tak dobrze jak sobie tego życzymy, szczególnie za granicą. Licz się z buforowaniem, okresowym zanikiem połączenia czy wręcz z wyłączaniem się aplikacji. Ponadto trzeba być przygotowanym na spore zużycie danych komórkowych, co może być problematyczne podczas korzystania z roamingu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie