Sprzęt do home office: sprawdź, co Ci się na pewno przyda

Mariusz Siwko
08.12.2020

Praca w domu nie dla każdego jest idealnym rozwiązaniem. W obecnych czasach staje się jednak standardem, dlatego – chcąc czy nie chcąc – trzeba się do niej przyzwyczaić oraz solidnie przygotować. Dostęp do Internetu umożliwia realizowanie wielu zadań bez konieczności przychodzenia do biura. Aby jednak zmaksymalizować efektywność home office, warto zawczasu zainwestować w bardzo przydatny sprzęt. Kilka propozycji znajdziesz w naszym poradniku.

Słuchawki z mikrofonem

Są niezbędne, aby móc komfortowo i profesjonalnie prowadzić wideokonferencję czy chociażby rozmawiać z klientami i współpracownikami przez Skype oraz inne podobne aplikacje. Poza tym wiadomo, jak to jest w domu. Nawet mając cichy kąt do pracy, nie da się całkowicie uniknąć dźwięków zabawy dzieci, włączonego telewizora czy krzątania się partnerki/partnera w kuchni. Dobre słuchawki pozwalają się od tego wszystkie odizolować, np. w ramach słuchania muzyki napędzającej do pracy.

Kamera internetowa

Będzie Ci potrzebna, jeśli planujesz pracować w domu na komputerze stacjonarnym z zewnętrznym monitorem. Zazwyczaj takie monitory nie posiadają wbudowanej kamerki internetowej, jak ma to miejsce w laptopach. Jeśli więc zamierzasz prowadzić wideokonferencje czy łączyć się z klientami i współpracownikami np. przez Skype, będziesz potrzebować właśnie kamerki montowanej na szczycie monitora czy stawianej na biurku. Na szczęście nie jest to bardzo drogi sprzęt – przyzwoitą kamerkę można kupić już za około 100 złotych.

Stacja dokująca do laptopa

Świetne rozwiązanie, ponieważ taka stacja znacząco ułatwia uporządkowanie stanowiska pracy. Jeśli chcesz zapewnić sobie dużą wygodę podczas home office, to wskazane będzie podłączenie do laptopa różnych urządzeń peryferyjnych, w tym klawiatury, myszki, drukarki i oczywiście dużego monitora. Aby nie dopuścić do plątaniny kabli, warto to wszystko wpiąć do stacji dokującej obsługującej laptopa.

Podkładka chłodząca pod laptopa

Jeśli preferujesz pracę na laptopie, a w dodatku nie masz możliwości wstawienia do domu biurka, to Twoim tymczasowym „biurem” prawdopodobnie będzie sofa, fotel, ewentualnie stół kuchenny. Trzymanie laptopa na kolanach przez wiele godzin dziennie nie jest ani komfortowe, ani bezpieczne, nie wspominając już o tym, że rodzi ryzyko awarii sprzętu (ograniczony przepływ powietrza). W takiej sytuacji podkładka chłodząca jest właściwie niezbędna.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.