Systemy IT - 5 rozwiązań dla Twojej firmy

Maciej Piwowski
12.02.2021

Nie można zaprzeczyć, że w XXI wieku obeznanie w świecie technologii, dla wielu przedsiębiorstw jest podstawą utrzymania się na rynku. W celu zapewnienia swoim klientom jak najlepszej obsługi oraz szybkiego dostępu do oferty i innych ważnych informacji o firmie korzystają z szeregu aplikacji webowych i mobilnych. Są one również przydatne w procesie komunikacji wewnątrz struktur miejsca pracy. W sprawnym i skutecznym rozwoju tych narzędzi pomagają firmy zajmujące się systemami IT. Jakie rozwiązania najczęściej zawierają się w systemach IT?

Outsourcing usług IT

W zależności od wykonywanego projektu w zespole znajdują się pracownicy o różnych specjalnościach. Jeżeli w Twojej załodze brakuje specjalisty IT, niezbędnego do doprowadzenia zadania do końca, rozwiązaniem problemu może okazać się outsourcing usług IT. Wiele dużych miast w Polsce (ale i na świecie) coraz częściej oferuje, ale i korzysta z powyższej możliwości. Specjaliści IT pomogą Ci w pojedynczym projekcie, zadaniu - przez kilka dni, a nawet kilka lat. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań.

Aplikacje webowe

Czy Facebook, Amazon lub Gmail, to znane Ci nazwy? Jeśli tak, to jesteś bliżej zrozumienia, czym jest aplikacja webowa. Są to duże serwisy i strony WWW, posiadające stronę frontendową i backendową. Dzięki temu dopracowany jest zarówno wygląd aplikacji jak i jego funkcjonalność. Doświadczony software house zadba o wykonanie projektu, który sprosta Twoim wymaganiom i wyzwaniom, jakie niosą za sobą codzienne obowiązki w Twojej firmie. Intuicyjność użytkowania aplikacji webowej, sprawi, że nawet osoby niezaznajomione z nowymi technologiami, szybko zaczną używać tego narzędzia.

Doradztwo IT

Jeżeli w Twojej głowie zrodził się pomysł związany z systemami IT, ale nie wiesz jak wprowadzić go w życie, doradztwo IT jest dla Ciebie. Zespół specjalistów przyjrzy się Twojemu projektowi, pomoże wyznaczyć jego silne i słabe strony i zapewni wsparcie w doprowadzeniu go do użytku. Doradztwo IT obejmuje m.in. code reviewing i audyt aplikacji webowych oraz mobilnych, czy planowanie i specyfikację projektów IT. Z doświadczonym zespołem wnet Twoja wizja stanie się rzeczywistością.

Aplikacje mobilne

Niezależnie od tego czy korzystasz z systemu Android, czy też iOS, aplikacja mobilna może znacznie poprawić tempo i jakość Twojej pracy. Może być użyta nie tylko jako miejsce komunikacji między pracownikami, oraz z ich klientami, ale również jako narzędzie do ich codziennych obowiązków. Coraz więcej osób używa smartfonów lub tabletów do wykonywania wielu czynności, a komputery stają się ostateczną opcją. Aplikacja mobilna to przede wszystkim wygoda. Można używać jej w dowolnym momencie, dzięki czemu nawet na wyjeździe służbowym za granicę, możliwe jest bycie na bieżąco z najważniejszymi zmianami zachodzącymi w firmie.

Testowanie oprogramowania

Aby oprogramowanie mogło wypełniać swoje powinności, potrzebna jest kontrola jego jakości. Testy QA ma na uwadze każdy etap związany z projektowaniem i programowaniem oprogramowania. Dzięki temu dokładnie sprawdza, czy nie zostały popełnione jakieś błędy, które zaważą na prawidłowym użytkowaniu nowego narzędzia. Wykonywane są między innymi testy manualne, regresyjne, czy e2e.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.