Szybka klawiatura do komputera

Maciej Piwowski
23.02.2017

Każdy gracz lubiący tzw. „strzelanki” wie, jak pomocna może okazać się w krytycznych sytuacjach na polu bitwy szybka klawiatura. Może ona przesądzić w dużej mierze o sukcesie. Dzisiaj najlepsze wyniki uzyskuje się dzięki klawiaturom mechanicznym. Spore grono graczy FPS wykorzystuje urządzenia z rodziny E-Blue. Ta firma nie dość że oferuje szybki sprzęt, to ma on dodatkowo zawsze wyszukany wygląd.

Gdyby spróbować wyodrębnić klawiaturę mechaniczną, która najczęściej przewija się w konfiguracjach PC publikowanych przez graczy na forach dyskusyjnych, zapewne byłby nią produkt E-Blue Mazer Mechanical. Reprezentuje ona minimalistyczny styl, a jednak urzeka swoim wyglądem już przy pierwszym bliższym kontakcie. Masywne klawisze potwierdzają opinię, że są to urządzenia niezwykle wytrzymałe. Każdy rząd klawiszy może otrzymać podświetlenie w innym kolorze, co jest dosyć nietypowe, gdyż zazwyczaj cała powierzchnia klawiatury komputerowej podświetlana jest w jednym kolorze. Po zmroku efekt jest naprawdę jednorazowy. Zewnętrzna część obudowy zbudowana jest z wypolerowanego metalu, co zwiększa trwałość i dodaje kolejny wymiar stylowi tego przedmiotu. Klawiatura nie jest zbyt duża, albowiem rozmiar to parametr, który czasami przeszkadza niektórym graczom w innych modelach E-Blue, gdyż odznaczają się one zdecydowanie większymi gabarytami. Oficjalne pomiary potwierdzają, że jest to diabelnie szybka klawiatura do komputera i nie traci swojej szybkości wraz z postępującym starzeniem produktu

Kolejnym fascynującym produktem z tej samej kategorii jest E-Blue Mazer Mechaniczna 729. Klawiatura ta jest zagnieżdżona w znacznie większej obudowie, aniżeli pierwszy z opisywanych modeli. Jej zewnętrzna część również zbudowana jest ze szlachetnego metalu. Naczelnymi beneficjentami tej klawiatury są również gracze FPS. Korzystało z niej między innymi kilku zawodników podczas finałów ubiegłorocznej edycji Intel Extreme Masters. W tym modelu podświetlenie zapewnia możliwość wyboru spośród siedmiu zupełnie różnych trybów. Nawet jak na klawiaturę mechaniczną, E-Blue Mazer 729 bije rekordy w szybkości reakcji w każdej dowolnej grze i na każdym komputerze. Model ten waży ponad kilogram, co dobrze trzyma go na podłożu.

E-Blue buduje przede wszystkim klawiatury ergonomiczne. Ich zdumiewająca szybkość reakcji to wyłącznie pochodna precyzji, z jaką ta firma podchodzi do kształtowania własnych procesów produkcji. Firma udowadnia z dużą siłą przekonania, że szybkie klawiatury do komputerów mogą być jednocześnie atrakcyjne wizualnie. Produkty E-Blue bezsprzecznie należą do elity akcesoriów do PC.

Klawiatury mechaniczne dla graczy dostępne są na Gamera.pl

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.