Tablet do gier – jaki wybrać?

Antoni Kwapisz
27.08.2021

Współczesne tablety bardzo dobrze sprawdzają się do gier mobilnych. Duży ekran, dobre podzespoły, komfortowa funkcja dotyku – to wszystko ułatwia rozgrywkę online, szczególnie dzieciom, które są głównymi odbiorcami tego typu treści. Jeśli szukasz właśnie tabletu do gier, to poświęć trochę czasu na zapoznanie się z ofertą producentów, która jest bardzo bogata. W cenie do około 1000 złotych można już znaleźć naprawdę solidny sprzęt. Sprawdź, jakie parametry powinien mieć taki tablet.

Wyświetlacz

Aby móc wygodnie grać na tablecie potrzebny jest nie tylko duży wyświetlacz, ale też taki, który zapewnia bardzo wysoką jakość obrazu. Radzimy więc rozejrzeć się za modelem o przekątnej między około 9 a 11 cali (większy tablet może być już niewygodny np. w podróży) oraz wyświetlającym obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Coraz częściej można upolować tablety z ekranami 4K, co jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą wykorzystywać sprzęt nie tylko do grania, ale też np. oglądania filmów na Netflix czy YouTube.

Rada

Jeśli w cenie do 1000 złotych znajdziesz tablet z ekranem Super AMOLED, to nawet się nie zastanawiaj – będzie lepszym wyborem niż standardowy IPS.

Podzespoły

Tablet do gier musi być bardzo szybki i nie mieć problemu z uruchomieniem nawet najnowszych tytułów mobilnych. Aby to sobie zagwarantować szukaj modelu wyposażonego w 8-rdzeniowy procesor oraz z minimum 4 GB pamięci RAM. Wtedy nie będziesz już musiał się irytować przycinkami, spowolnieniem działania gry oraz żółwim tempem reakcji ekranu.

Głośniki

Co prawda większość osób gra na tablecie w słuchawkach, ale jeśli Ty preferujesz dźwięk dobiegający do Twoich uszu z większej odległości, to rozejrzyj się za tabletem wyposażonym w naprawdę dobre głośniki. W cenie do 1000 złotych da się znaleźć modele z system audio sygnowanym przez znane marki.

Obsługa kart microSD o dużej pojemności

Jeśli chcesz mieć na tablecie kilkanaście czy kilkadziesiąt gier jednocześnie, to raczej nie licz na to, że wszystkie one zmieszczą się w pamięci wewnętrznej urządzenia. W takiej sytuacji radzimy już szukać tabletu z obsługą kart microSD o pojemności minimum 128 GB lub więcej.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.