Tablet z Androidem ma sens, ale tylko pod pewnymi warunkami

Andrzej Winnicki
13.07.2022

Powiedzmy sobie szczerze: z tabletami nie poszło tak, jak wyobrażali to sobie producenci. Miał być przełom, wyszła mimo wszystko klapa. Sprzedaż tych urządzeń jest niezadowalająca, na co największy wpływ ma to, że trudno jest znaleźć sensowną konkurencję dla bardzo drogich iPadów. Od lat mówi się o tym, że tablet z Androidem nie ma żadnego sensu – jest wolny, błyskawicznie traci fabryczną wydajność i wymaga wymiany nawet po 2 latach od zakupu. To jednak nie do końca prawda. Na rynku wciąż można znaleźć całkiem sensowne tablety z Androidem, które muszą jednak spełniać tych kilka warunków.

Gwarantowane wsparcie systemowe

To najważniejsza kwestia, na którą musisz zwrócić uwagę szukając tabletu z Androidem. Podstawowy problem z tymi urządzeniami polega na tym, że błyskawicznie tracą wsparcie systemowe producenta i nie dostają aktualizacji zabezpieczeń oraz nowych wersji systemu operacyjnego. Sprawdź więc, czy dany producent gwarantuje, że Twój tablet otrzyma minimum jedną aktualizację Androida, co powinno wydłużyć jego sprawność do około 3 lat.

Lekka nakładka na Androida

Tablety z Androidem słyną z tego, że „zamulają”. Nie ma się czemu dziwić: w końcu często ich parametry są podobne do telefonów, natomiast wykorzystujemy je do znacznie cięższych zadań, jak granie w gry mobilne czy prowadzenie wideokonferencji lub praca zdalna. Aby nieco przyspieszyć swój tablet z Androidem, warto postawić na taki z lekką nakładką lub bez żadnej nakładki.

Czytelny, jasny wyświetlacz

To ważne kryterium wyboru każdego tabletu, również od Apple. Od jakości wyświetlacza zależy komfort korzystania z urządzenia, dlatego przed zakupem konkretnego modelu udaj się do sklepu stacjonarnego i po prostu porównaj kilka tabletów pod tym kątem.

Pojemna bateria

Tablet, który trzeba ładować codziennie przy średnio intensywnym użytkowaniu rzeczywiście jest bez sensu. Dlatego zwróć uwagę na pojemność baterii i deklarowany przez producenta czas pracy. Obecnie takim przyzwoitym wynikiem jest bateria o pojemności około 7000 mAh, która powinna zapewnić 3-4 dni normalnej pracy.

Dobra kamera przednia

Kamera tylna ma mniejsze znaczenie, ponieważ mało kto używa tabletu do robienia zdjęć. Z kolei ta przednia będzie mieć decydujący wpływ na komfort uczestniczenia w wideokonferencji, webinarze czy po prostu prowadzenie rozmowy online, do czego tablet świetnie się sprawdza w czasach pracy i nauki zdalnej.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.