Telefon stacjonarny na kartę SIM: co warto o nim wiedzieć?

Mateusz Nowak
25.11.2019

Popularność smartfonów czy generalnie telefonów komórkowych jest dziś tak duża, że dalsze korzystanie z telefonu stacjonarnego wydaje się być pozbawione sensu. Nie zapominajmy jednak, że nadal są osoby, które cenią sobie prostotę obsługi takiego aparatu – do tej grupy zaliczamy przede wszystkim seniorów. Głównie z myślą o nich producenci wprowadzili na rynek telefony stacjonarne na kartę SIM. To bardzo ciekawy sprzęt, który sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze.

Jak to działa?

Telefon stacjonarny na kartę SIM z wyglądu nie różni się niczym od zwykłego telefonu analogowego, wymagającego podłączenia do gniazdka telefonicznego. Można go jednak z powodzeniem stosować tam, gdzie nie ma dostępu do sieci telefonicznej lub z jakichś powodów – najczęściej z uwagi na koszty – nie chcemy z niej korzystać. Wystarczy wówczas włożyć kartę SIM dowolnego operatora do slotu, aby móc zacząć wykonywać i odbierać połączenia.

Zalety telefonu stacjonarnego na kartę SIM

Podstawową zaletą, którą docenią przede wszystkim osoby starsze oraz tradycjonaliści, jest prostota obsługi. Taki telefon nie ma wielkiego ekranu dotykowego, korzysta się z niego analogowo – mamy do dyspozycji klasyczną klawiaturę numeryczną oraz przycisk wybierania, odbierania oraz odrzucania połączeń. Seniorzy czują się znacznie pewniej korzystając z takich aparatów. Ponadto jest on znacznie wygodniejszy w zastosowaniach biurowych.

W odróżnieniu od analogowego telefonu stacjonarnego, model z kartą SIM daje znacznie większe możliwości w zakresie korzystania z niego w domu i bezpośrednim pobliżu. Słuchawkę można zabrać np. do ogrodu i odbierać połączenia. Zwiększa to bezpieczeństwo zwłaszcza seniorów, którzy mogą mieć telefon zawsze przy sobie i w razie potrzeby wezwać pomoc.

Inną zaletą, zwłaszcza w porównaniu z telefonią analogową, jest pełna kontrola nad kosztami. W telefonie można zastosować np. kartę przedpłaconą i nie martwić się, że pod koniec miesiąca przyjdzie bardzo wysoki rachunek w związku z np. wykonywaniem połączeń na numery komórkowe.

Ponadto telefony stacjonarne na karę SIM posiadają szereg funkcji dodatkowych, jak chociażby budzik, książka telefoniczna, blokada połączeń czy automatyczna sekretarka, co także może się przydać seniorowi.

Ile kosztuje telefon stacjonarny na kartę SIM? Ceny zaczynają się od około 100 złotych i raczej nie przekraczają 300 złotych. Jest to więc bardzo ciekawa propozycja na prezent np. dla dziadków, którzy nie mogą się przekonać do telefonów komórkowych, a tym bardziej smartfonów.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.