Transmisje sportowe przez Internet? Mogą być problemy

Maciej Piwowski
31.10.2022

Po streamingu filmów, seriali i muzyki teraz nastaje era internetowych transmisji sportowych. Na polskim rynku mamy coraz bogatszą ofertę platform, które za stosunkowo nieduże pieniądze umożliwiają nam oglądanie meczów piłkarskich, żużlowych, walk bokserskich itd. Widać natomiast wyraźnie, że takie usługi wciąż są w powijakach. Sprawdź, z jakimi problemami musisz się liczyć wykupując dostęp do transmisji sportowych przez Internet.

Brak dostępu do usługi

Problemy techniczne to właściwie standard, na który trzeba się przygotować. Co prawda sytuacja z miesiąca na miesiąc się poprawia, natomiast nadal platformy udostępniające transmisje sportowe w Internecie zaliczają tutaj wstydliwe wpadki. Płacisz, logujesz się i… nic się nie dzieje. Irytujące, prawda?

Nieznośne buforowanie

Ten problem dotyczy osób, które nie mogą się cieszyć szybkim i stabilnym Internetem. Z drugiej jednak strony na słabą jakość transmisji narzekają również ci, którzy mają dostęp do światłowodu. Wszystko tak naprawdę zależy tutaj od serwerów, z których korzysta dana platforma.

Jeśli Twój Internet pozostawia wiele do życzenia, to miej świadomość, że wykupując dostęp do transmisji sportowej online możesz natrafić na poważne trudności z oglądaniem meczu czy innych zawodów. 

Problemy z dźwiękiem i obrazem

Tutaj wina zawsze leży po stronie nadawcy, który nie radzi sobie zadaniem zapewnienia klientom najwyższej deklarowanej jakości. Jak wspomnieliśmy, rynek transmisji sportowych online dopiero się u nas rozwija. Podobne wpadki na początku notował Netflix, nie wspominając o niesławnej platformie HBO GO. Dziś wygląda to już zupełnie inaczej i trzeba trzymać kciuki, aby platformy sportowe poszły w tym samym kierunku.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie