Tryb samolotowy w telefonie – kiedy warto z niego korzystać?

Mariusz Siwko
21.12.2022

Każdy z nas ma w swoim telefonie funkcję trybu samolotowego. I choć wszyscy wiemy, że należy z niego korzystać właśnie podczas podróży samolotem, to okazuje się, że warto to robić również w innych sytuacjach. Których? Kilkoma przykładami dzielimy się w naszym poradniku.

Gdy jesteś na spotkaniu

Podczas ważnego spotkania najlepiej byłoby w ogóle wyłączyć telefon, ale wiadomo, jak to jest. Czasami potrzebujemy skorzystać z funkcji kalkulatora, kalendarza etc. Czy samo wyciszenie wystarczy? Nie do końca, ponieważ telefon nadal może wibrować i nas rozpraszać. Właśnie dlatego polecamy przejście w tryb samolotowy.

Gdy musisz się maksymalnie skupić

Tutaj mamy do czynienia z analogiczną sytuacją, jak w przypadku ważnego spotkania. Gdy pracujesz lub uczysz się, to wiesz, że każde sięgnięcie po telefon zabiera bezcenny czas. A przychodzące powiadomienia kuszą, prawda? Dlatego przejdź w tryb samolotowy, który umożliwi Ci korzystanie z podstawowych funkcji telefonu, ale jednocześnie wyeliminuje pokusę scrollowania Facebooka.

Gdy grasz w grę mobilną

Podczas grania w gry mobilne także chcemy się skupić, aby jeszcze lepiej wejść w świat wykreowany przez twórców. Przychodzące powiadomienia tylko w tym przeszkadzają. Ponadto przejście w tryb samolotowy ma jeszcze jedną zaletę: eliminuje ryzyko wyświetlania się irytujących reklam oraz przypadkowego dokonania zakupu w aplikacji.

Gdy chcesz zaoszczędzić baterię

W trybie samolotowym telefon jest bardzo oszczędny, ponieważ nie łączy się z żadną siecią i nawet nie próbuje tego zrobić. Jeśli więc masz już „rezerwę”, a nie możesz naładować baterii przez kolejnych kilka godzin, to przejdź w tryb samolotowy i wyłącz go dopiero wtedy, gdy naprawdę musisz zadzwonić czy wysłać wiadomość.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie