Twój telefon się przegrzewa? Sprawdź, dlaczego nie możesz tego lekceważyć

Piotr Kowalczyk
28.11.2023

Przegrzewanie się telefonu to jeden z najczęściej zgłaszanych problemów przez użytkowników współczesnych smartfonów. Ostatnio głośno było wokół przegrzewania się najnowszej generacji iPhone’a, na co Apple musiało zareagować wypuszczeniem aktualizacji systemowych. Jeśli i Twój telefon jest bardzo ciepły już po kilkunastu minutach używania, to nie przechodź nad tym do porządku dziennego. Dlaczego? Oto kilka dobrych powodów.

Wysokie ryzyko uszkodzenia podzespołów

Przegrzewanie się telefonu nie pozostaje bez wpływu na wszystkie podzespoły, takie jak procesor czy pamięć wewnętrzna. Bagatelizowanie tego problemu prędzej czy później spowoduje pogorszenie kultury pracy telefonu, a w pewnym momencie może nawet doprowadzić do poważnej awarii – w tym takiej, która podważy sens naprawiania telefonu z uwagi na wysokie koszty.

Ryzyko wybuchu baterii

Co prawda takie przypadki są dziś marginalne, natomiast wciąż nie można wykluczyć, że przegrzewanie się telefonu spowoduje eksplozję baterii. Jest to bardzo niebezpieczne i może się skończyć bolesnymi uszkodzeniami ciała czy nawet poważniejszymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Wolne działanie telefonu

Smartfon, który się przegrzewa, wyraźnie zwalnia, doprowadzając do pasji swojego użytkownika. Jeśli masz relatywnie nowy telefon o dobrych podzespołach, to nie przechodź obojętnie nad problemem przegrzewania się urządzenia. Zgłoś to sprzedawcy w ramach gwarancji na telefon i w razie potrzeby oddaj smartfon do serwisu.

Problem prawdopodobnie sam nie minie (chyba, że to kwestią, którą producent rozwiąże programowo w ramach aktualizacji) i może się pogłębiać, co uniemożliwi komfortowe użytkowanie telefonu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie