Typy użytkowników, którym Internet mobilny może ostro zajść za skórę

Aneta Kwapisz
12.01.2018

Korzystasz z Internetu mobilnego w domu? Pewnie nie masz innego wyboru, bo światłowodu brak, a łącze radiowe jest strasznie wolne. Rozwój technologii LTE pozwolił milionom Polaków być online niezależnie od tego, gdzie mieszkają. Internet mobilny ma jednak swoje ograniczenia, z których warto sobie zdawać sprawę. Szczególnie będąc jednym z tych typów użytkowników.

Gracze

Bez względu na to, czy grasz na konsoli czy pececie, prędzej czy później wkurzysz się na swój Internet mobilny. Będą co najmniej dwie takie sytuacje:

  • Pobieranie gry – w dobie cyfrowych wersji gier użytkownicy często muszą pobrać na dysk ogromny plik, nawet powyżej 50 GB. Jeśli korzystasz z limitowanego pakietu Internetu, może Cię spotkać niemiła niespodzianka w postaci przekroczenia dostępnej ilości danych i naliczenia ogromnych opłat dodatkowych. Poza tym samo pobieranie tak dużych plików za pośrednictwem Internetu mobilnego potrafi trwać wieki.
  • Granie online – największą wadą Internetu mobilnego jest stosunkowo wysoki ping. Przez to granie online potrafi być niesamowicie frustrujące. Zacinanie się rozgrywki, opóźnienia, przerywanie połączenia – to norma, nawet w przypadku sieci LTE.

Filmo- i serialożercy

Uwielbiasz oglądać filmy i seriale, masz Smart TV z uruchomioną aplikacją Netflix i korzystasz z Internetu mobilnego? Musisz się liczyć z bardzo prawdopodobnymi problemami. Niska jakość obrazu to jedno. Drugą kwestią są wspomniane już limity danych. W grę wchodzi także wolne połączenie, przez co filmy i seriale będą się zacinać. Takie oglądanie jest irytujące.

Jeśli natomiast pobierasz filmy z sieci (nie wnikamy w legalność ich pochodzenia), to pojawi się oczywiście problem limitu danych oraz długiego czasu oczekiwania na ściągnięcie się plików. Bez wątpienia Internet mobilny nie jest idealnym rozwiązaniem dla fanów kina i seriali.

Fani Internetu Rzeczy

Twój dom jest jednym wielkim skupiskiem przedmiotów, które zostały podłączone do Internetu? Masz instalację Smart Home i chcesz w pełni wykorzystać jej możliwości? W przypadku Internetu mobilnego mogą być z tym problemy.

Wciąż wielu użytkowników boryka się z problemem rwania sygnału, niskiej prędkości wysyłania danych oraz przerw w dostawie Internetu. Może się zatem okazać, że będąc poza domem i chcąc np. podwyższyć temperaturę przed swoim powrotem, nie będziesz mieć takiej możliwości – właśnie z winy szwankującej sieci.

Te wszystkie problemy nie mają jednak znaczenia w sytuacji, gdy po prostu nie masz wyboru i musisz korzystać z Internetu mobilnego. Na szczęście jego jakość stale się poprawia i dziś spora grupa użytkowników naprawdę nie ma wielu powodów do narzekań.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.