Wiemy, kto dostarcza najszybszy Internet w Polsce

Krzysztof Jagielski
23.03.2023

SpeedTest.pl, najpopularniejsze narzędzie do sprawdzania prędkości Internetu, po raz kolejny stworzył ranking dostawców oferujących najszybszą usługę dostępu do sieci. Powstał on na podstawie analizy wszystkich testów przeprowadzonych przez użytkowników usługi. Kto zatem dostarcza najszybszy Internet w Polsce? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Liderem T-Mobile

Z danych przeanalizowanych przez SpeedTest.pl wynika, że bezkonkurencyjna jest usługa Internetu domowego od T-Mobile. Średnia prędkość pobierania w usłudze Internet Stacjonarny to 208 Mb/s, a wysyłania 93,1 Mb/s. Wyraźnie gorzej, choć wciąż przyzwoicie, wypadają usługi UPC i wielkopolskiej spółki Inea, która deklasuje konkurencję pod względem pingu (zaledwie 11 ms).

W kategorii Internetu FTTH rządzi Orange

Pomarańczowy operator jest zdecydowanym liderem pod względem jakości Internetu światłowodowego FTTH (Fiber To The Home). Z zestawienia przygotowanego przez SpeedTest.pl wynika, że usługa Orange w 2022 roku była realizowana z prędkością pobierania na poziomie aż 239,3 Mb/s. Podium uzupełniają Inea (225,7 Mb/s pobierania) i Netia (223,3 Mb/s).

Szkoda jedynie, że dostęp do najszybszego i najbardziej niezawodnego Internetu FTTH ma zaledwie 67 proc. gospodarstw domowych w Polsce.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie