Xiaomi, OPPO i Huawei, czyli popularni chińscy producenci smartfonów

Mariusz Siwko
08.03.2021

Jeszcze 10 lat temu hasło „chiński smartfon” mogło wywoływać uśmiech politowania. Obecnie jednak producenci z Dalekiego Wschodu są poważnymi graczami w branży mobile. Smartfony takich marek, jak Xiaomi, OPPO czy Huawei cieszą się ogromną popularnością w Polsce, ponieważ oferują idealny stosunek ceny do jakości wykonania oraz możliwości technologicznych. Przyjrzyjmy się każdej z tych marek i jej historii na polskim rynku.

Xiaomi

Absolutny numer 1, jeśli chodzi o chińskich producentów smartfonów. Świat usłyszał o Xiaomi w 2010 roku, kiedy to firma zaprezentowała swoje pierwsze urządzenia, a przede wszystkim system operacyjny MUI – była to rozbudowana nakładka na Androida. Debiutanckim modelem w dorobku Xiaomi był smartfon Mi 1.

W Polsce telefony Xiaomi są dostępne w oficjalnej dystrybucji od 2016 roku. Z kolei w 2013 firma zaprezentowała przełomowe i do dziś bardzo popularne modele, czyli Redmi oraz Redmi Note. 

OPPO

Marka OPPO nie ma jeszcze tak silnej pozycji, jak Xiaomi, ale bardzo szybko zyskuje na popularności w naszym kraju. Smartfony tej chińskiej firmy są uważane za wyjątkowo wydajne i przyjazne użytkownikowi, a przy tym mogące spokojnie konkurować z flagowcami koreańskiej czy amerykańskich hegemonów. Marka pojawiła się na polskim rynku w 2019 i cały czas dynamicznie się rozwija.

Obecnie w ofercie OPPO znajdziemy takie modele smartfonów, jak Oppo A12 czy znacznie bardziej rozbudowany Oppo Reno4 Z 5G – jak sama nazwa wskazuje kompatybilny z technologią super szybkiego Internetu 5G.

Ciekawostka

Do tej pory OPPO sprzedało na całym świecie ponad 200 milionów smartfonów.

Huawei

Dobrze znana marka, która w ostatnich latach miała trochę problemu przez oskarżenia o szpiegostwo. W Polsce jednak nadal cieszy się dużą popularnością, a w szczególności dotyczy to jej smartfonów. W ofercie Huawei znajdziemy między innymi takie modele, jak P30 i P40 oraz skierowane do klienta z nieco cieńszym portfelem smartfony z serii Mate, a także P smart czy Y.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.