Xiaomi Redmi Note 7 – dlaczego warto kupić ten model telefonu?

Mateusz Nowak
24.06.2019

Szukasz odpowiedniego dla siebie smartfona? Jeżeli zależy Ci na świetnych zdjęciach, szybkiej obsłudze i pojemnej baterii, a przy okazji masz na uwadze niewysoką cenę – to polecamy Xiaomi Redmi Note 7. Nie spodziewaj się wodotrysków, ale jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, to lepiej trafić nie jest łatwo.

Xiaomi Redmi Note 7 – świetne zdjęcia w dzień i w nocy

Po pierwsze: dwuobiektywowy aparat. Nie ma drugiego smartfona w tej cenie, który wyposażony byłby w aparat o rozdzielczości 48 MPx. To niesamowicie dużo, na tyle by uchwycić najdrobniejszy szczegół fotografowanej sceny. Czy są to krajobrazy, portrety, czy zdjęcia bawiących się dzieci – zawsze lepiej mieć więcej megapikseli. Przyda się to też do wykadrowania obrazu.

Aparat w tym smartfonie ma aż 33 tryby robienia zdjęć, a dzięki sztucznej inteligencji sam potrafi dobrać odpowiedni program do fotografowanej sceny.

Ale to nie wszystko… W Xiaomi Redmi Note 7 aparat pozwala na uwiecznienie chwil i krajobrazów nawet nocą, bo oprogramowanie łączy 4 piksele w jeden duży, dzięki czemu mamy tryb wysokiej czułości. Ponadto, aparat z przodu o rozdzielczości 13 MPx gwarantuje selfie z pięknie rozmytym tłem.

Xiaomi Redmi Note 7 – moc pod maską

Zdjęcia oglądamy przeważnie od razu na ekranie naszego smartfona i na tym polu Xiaomi Redmi Note 7 również zasługuje na uznanie. Ekran o przekątnej 6,3” w rozdzielczości Full HD zapewnia bardzo dobre wrażenia wizualne, kolory są żywe, a obraz ostry.

Idąc dalej: zdjęcia w wysokiej rozdzielczości oglądamy zatem na dużym ekranie, ale trzeba nasz smarfon jakoś napędzić… Tu „pod maską” kryje się układ Qualcomm Snapdragon 660, a procesor o taktowaniu 2,2 GHz zapewnia stabilność i płynność nawet przy skomplikowanych i wymagających aplikacjach, czy grach.

Tyle funkcji i możliwości, a bateria ciągle naładowana? Jak podaje producent, smartfon potrafi wytrzymać aż 251 godzin w trybie gotowości, prawie dobę rozmów (23 godziny), a 13 godzin odtwarzania wideo sprawi, że obejrzymy więcej niż sezon ulubionego serialu. Gracze będą pochłonięci swoim hobby przez 7 godzin bez potrzeby doładowywania.

Xiaomi Redmi Note 7 – elegancja i wytrzymałość

Tyle o wnętrzu, ale przypatrzmy się, jak wygląda Redmi Note 7 z zewnątrz: to bardzo zgrabne połączenie aluminium i szkła (Corning Gorilla Glass 5). Tył mieni się odcieniami w zależności od kąta padania światła. Do wyboru mamy kolory: czarny, czerwony i niebieski.

Zatem jeżeli zależy nam na eleganckim, w pełni funkcjonalnym telefonie w rozsądnej cenie Xiaomi Redmi Note 7 nie powinno zawieść oczekiwań. 

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.