Zalety Magento - skryptu sklepów internetowych

Maciej Piwowski
21.06.2017

Zanim założymy sklep internetowy powinniśmy zdecydować się jaki skrypt pod stronę będzie najlepszy dla potrzeb naszego biznesu. Decyzja nie jest łatwa, ponieważ wybór jest duży a każdy z nich ma swoje wady i zalety. Jednym z najbardziej popularnych skryptów jest Magento. Dlaczego platforma ta zyskała aż taki rozgłos oraz co przekonało użytkowników do skorzystania właśnie z tego skryptu? Poniżej zaprezentowane zostały najważniejsze zalety Magento, które decydują o jego atrakcyjności i wyróżniają go spośród innych, możliwych wyborów.

Skrypt jest bezpłatny

Podstawowa wersja platformy nie wymaga opłat. Pomimo tego wcale nie jest uboga i wciąż posiada wiele zalet. Istnieje również wersja płatna, dzięki której uzyskuje się dostęp do większej ilości funkcji, nie jest to jednak konieczne. Wszystko zależy od potrzeb użytkownika, większości z pewnością wystarczy bezpłatna wersja tego skryptu, aby być zadowolonym.

Magento jest niezwykle rozbudowany

Bardzo charakterystyczne dla tej platformy jest to, że posiada ona niezliczoną ilość funkcjonalności. Słynie nie tylko z systemu analiz, raportowania, płatności, ale również z zarządzania produktami, płatnościami oraz posiadania wersji mobilnej. Najbardziej znany Magento jest jednak z tego, że posiada możliwość zarządzania kilkoma sklepami z jednego panelu administracyjnego. Niebagatelne znaczenie ma także to, że dla różnych, oferowanych przez sklep produktów można ustawić różne szablony, dzięki czemu wyróżniają się w oczach klienta.

Społeczność platformy

Fora dyskusyjne oraz ilość użytkowników, którzy się na nich udzielają to bardzo ważna kwestia przy wyborze skryptu pod stronę. Dzięki temu, że w Magento społeczność jest bardzo rozwinięta, można powiedzieć, że platforma ta posiada duże wsparcie techniczne, przede wszystkim w języku angielskim.

Dodatkowe możliwości

Ogrom funkcjonalności, które oferuje Magento to nie wszystko. Oprócz tego można zainstalować dużą liczbę rozszerzeń. Wiele z nich jest jednak płatnych ze względu na to, że tworzą je profesjonaliści na najwyższym poziomie. Można również poszukać tych darmowych, które także są rewelacyjne.

Pozycjonowanie

Na rynku istnieje niewiele skryptów, które są darmowe a mimo wszystko pozwalają na łatwą optymalizację kodu pod SEO. W tym przypadku nie stanowi to problemu, ponieważ skrypt jest niezwykle przyjaźnie napisany, dla osób, które chcą pozycjonować swój sklep pod wyszukiwarki.

Architektura Magento

Zaletą jest również to, że z powodu łatwej i dobrze przemyślanej architekturze skryptu mamy możliwość zbudowania serwisu internetowego na najwyższym poziomie zaawansowania. Programista wykonując swoją pracę nie będzie musiał martwić się tym, że utknie w martwym punkcie i nie będzie wiedział, w jaki sposób może dalej rozbudowywać sklep. To bardzo wyróżnia Magento od innych platform, gdyż jest najbardziej skalowalną i elastyczną platformą pod sklepy internetowe.

Sklepy internetowe na Magento tworzone są nie bez powodu. Skrypt posiada wiele zalet a dzięki jego rozbudowanej strukturze modułowej daje o wiele więcej możliwości niż pozostałe platformy. Można zaliczyć go do skryptów profesjonalnych, których używają serwisy stawiające na rozwój. Warto zatem zastanowić się właśnie nad tym wyborem przy rozważaniu jaką platformę wybrać pod sklep internetowy.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie