Zalety smartfonów z ekranem AMOLED

Maciej Piwowski
29.05.2023

AMOLED to technologia stosowana w wysokiej klasy wyświetlaczach – przede wszystkim w urządzeniach mobilnych, na czele ze smartfonami. Wybierając nowy telefon warto zwrócić baczną uwagę właśnie na ekran, ponieważ to od niego w dużej mierze zależy komfort codziennego korzystania ze sprzętu. Jakie są zalety wyświetlaczy AMOLED? Najważniejsze krótko omawiamy w naszym poradniku.

Świetna czerń

Tym, po czym od razu można poznać wyświetlacz AMOLED, jest wręcz perfekcyjne odwzorowanie czerni – porównywalne z tym znanym z ekranów OLED. Jeśli planujesz oglądać filmy i seriale na smartfonie, to szukaj modelu wykorzystującego technologię AMOLED.

Dobre kąty widzenia

To kolejna cecha wyświetlaczy AMOLED, którą docenią nie tylko osoby oglądające różne treści wideo na smartfonie, ale też używające telefonu do nawigacji w czasie jazdy. Dobre kąty widzenia pozwalają zachować ostre kontury i czytelność obrazu nawet wtedy, gdy nie patrzymy na ekran idealnie na wprost.

Energooszczędność

Technologia AMOLED ma istotną przewagę nad OLED w zakresie oszczędzania energii. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które intensywnie korzystają z telefonu, a nie chcą lub nie mogą go często ładować. Szacuje się, że wyświetlacz AMOLED zużywa nawet o kilkanaście procent mniej energii w porównaniu z technologią OLED czy IPS, co przekłada się na odpowiednio dłuższy czas pracy telefonu na jednym ładowaniu.

Wspomnijmy również o trwałości technologii AMOLED – w trakcie kilkuletniego użytkowania telefonu nie powinny wystąpić żadne problemy z matrycą, co niestety zdarza się w ekranach OLED.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.