Zegarek sportowy z fizycznymi przyciskami: poznaj jego zalety

Antoni Kwapisz
23.04.2024

Współczesne zegarki sportowe są jednocześnie smartwatchami, które oferują szereg funkcji monitorujących aktywność, stan zdrowia oraz pozwalających kontrolować postępy w treningu. Nie każdy taki zegarek ma jednak ekran dotykowy. Na rynku znajdziemy wiele modeli, również bardzo drogich, którymi steruje się wyłącznie przy użyciu fizycznych przycisków. Okazuje się, że takie rozwiązanie jak najbardziej ma sens, a jego zaletom przyglądamy się w naszym poradniku.

Brak przypadkowych kliknięć

Dla osób intensywnie uprawiających sport brak dotykowego ekranu w zegarku jest wręcz zaletą. Dzięki temu nie ma problemu z przypadkowymi kliknięciami, co zdarza się np. podczas biegania czy uprawiania sportów drużynowych.

Możliwość obsługi zegarka w rękawiczkach

To jedna z najważniejszych zalet zegarków sportowych z fizycznymi przyciskami. O ile ekran dotykowy bardzo trudno obsługuje się w rękawiczkach (w niektórych jest to wręcz niemożliwe), o tyle przyciski są do naszej dyspozycji stale, co pozwala np. zastopować czas czy przełączyć tryb zegarka bez zdejmowania rękawiczek.

Solidniejsza konstrukcja

Nieprzypadkowo zegarki typowo sportowe, w tym modele z najwyższej półki, są wyposażone w fizyczne przyciski. Ma to na celu zapewnienie ich niskiej awaryjności. Taka sprawdzona konstrukcja minimalizuje ryzyko uszkodzenia zegarka w wyniku np. upadku czy uderzenia o twardy przedmiot.

Odporność na trudne warunki użytkowania

Zegarki z fizycznymi przyciskami z założenia lepiej sprawdzają się w ekstremalnych warunkach, czyli np. przy dużej wilgotności, w zapyleniu oraz wysokiej temperaturze. Jeśli uprawiasz sport bez względu na pogodę, to model zegarek sportowy z przyciskami będzie lepszym wyborem dla Ciebie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie