Zrób to, zanim kupisz Thermomixa

Marek Szydełko
10.02.2023

Thermomix to marzenie niejednej pani domu, ale także gotujących panów. Sprzęt jest bardzo drogi, stąd na jego zakup mogą sobie pozwolić wyłącznie osoby dobrze sytuowane lub posiłkujące się kredytem. Od dawna zbierasz pieniądze na Thermomixa? Zanim ostatecznie go kupisz, to najpierw zrób tych kilka rzeczy.

Wypożycz urządzenie na kilka dni

Nie każdy wie, że Thermomixa można wypożyczyć – w dodatku za niewysoką opłatą. Wystarczy skontaktować się z lokalnym dystrybutorem. Jeśli natomiast znasz kogoś, kto ma Thermomixa, to zapytaj, czy nie pożyczy Ci tego urządzenia dosłownie na kilka dni. Tyle czasu wystarczy, aby utwierdzić się w decyzji o zakupie lub wprost przeciwnie – zrezygnować z tego pomysłu.

Przejrzyj oferty sprzedaży używanych Thermomixów

Nowy Thermomix to wydatek rzędu około 6 tysięcy złotych. Sporo, prawda? Nic dziwnego, że mnóstwo osób poluje na okazje na rynku wtórnym – a tych naprawdę nie brakuje. Nie oszukujmy się: Thermomix nie jest sprzętem dla każdego.

Wiele gospodyń czy młodych małżeństw dostało urządzenie w prezencie, po czym nigdy z niego nie skorzystało lub robiło to sporadycznie. Takie Thermomixy, często w idealnym stanie, można kupić za połowę ceny na popularnym portalu ogłoszeniowym. Warto poszukać.

Rozważ tańszą alternatywę

Thermomix to niejedyne urządzenie kuchenne o tak szerokim zakresie funkcjonalności. Konkurentem dla legendarnego sprzętu jest tzw. Lidlomix, czyli produkt marki własnej niemieckiej sieci dyskontów. Nie ma się z czego śmiać: wielu użytkowników Lidlomixa chwali sobie to urządzenie, które jest o ponad połowę tańsze.

Zastanów się, czy jest Ci to naprawdę potrzebne

Odpowiedz sobie szczerze na pytanie, czy chcesz kupić Thermomix, bo takie urządzenie bardzo ułatwi Ci życie, pozwoli zaoszczędzić czas i przeznaczyć go na coś ważniejszego niż gotowanie? A może chodzi o spełnienie jakiejś kolejnej zachcianki, zaimponowanie znajomym czy podkreślenie swojego statusu materialnego?

To w gruncie rzeczy najważniejsza kwestia, która wymaga indywidualnego rozważenia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie