Życiowe sytuacje, w których bardzo przyda Ci się opcja Dual SIM w telefonie

Jerzy Biernacki
25.03.2019

Smartfony z opcją Dual SIM są dziś czymś powszechnym, choć niektórzy producenci nadal lekceważą to praktyczne rozwiązanie. Tymczasem dzięki możliwości używania dwóch kart SIM w jednym aparacie zyskujemy znacznie szersze możliwości w zakresie chociażby obniżenia rachunków czy uniknięcia drakońskich opłat. Jeśli zastanawiasz się, czy telefon z Dual SIM jest Ci w ogóle potrzebny, to przeczytaj nasz poradnik. Wymieniamy w nim życiowe sytuacje, w których ta opcja zdecydowanie się przydaje.

Dwa telefony

Na zakup telefonu z Dual SIM powinny się zdecydować osoby, które dziś noszą przy sobie dwa aparaty: jeden służbowy i drugi prywatny. Nie jest to zbyt komfortowe rozwiązanie. Znacznie wygodniej będzie korzystać z jednego aparatu, ale z dwiema kartami. Wówczas przed wykonaniem połączenia telefon zapyta, z której karty chcemy zadzwonić czy wysłać wiadomość. Istnieje również możliwość przypisania konkretnych numerów do danej karty SIM.

Wyjazd na wakacje

Opcja Dual SIM bardzo się przyda podczas zagranicznych wakacji, szczególnie w kraju spoza Unii Europejskiej. Wówczas po wylądowaniu na miejscu można od razu zaopatrzyć się w kartę prepaid lokalnego operatora i używać jej do połączeń miejscowych oraz zagranicznych – będzie znacznie taniej, a do tego zyskasz możliwość kontrolowania swoich wydatków.

Nawet jeśli nie zamierzasz dzwonić z zagranicy do Polski, to z pewnością przyda Ci się dostęp do Internetu w telefonie. W takiej sytuacji również możesz skorzystać z karty prepaid lokalnego operatora, bez konieczności każdorazowego zamieniania jej z polską kartą SIM. Jest to bardzo wygodne, o czym przekonasz się już podczas najbliższego wyjazdu.

Telefon w funkcji modemu

Nie zawsze mamy możliwość skorzystania z publicznej sieci Wi-Fi. Jeśli w ramach aktualnego pakietu masz do dyspozycji bardzo ograniczoną ilość danych komórkowych, to prawdopodobnie regularnie przekraczasz limit. Telefon z Dual SIM po części rozwiąże ten problem. W drugim slocie możesz umieścić kartę prepaid wyłącznie do danych komórkowych.

Takie rozwiązanie będzie szczególnie przydatne w sytuacji, gdy np. pracujesz w biurze bez światłowodu i wykorzystujesz smartfon w funkcji modemu (wówczas łączy się z nim Twój laptop lub komputer stacjonarny). Druga karta da Ci poczucie bezpieczeństwa, bo wiesz, że nigdy nie przekroczysz limitu danych przydzielonego przez dostawcę podstawowej karty, co mogłoby się wiązać z koniecznością poniesienia wysokich kosztów.

Opcja Dual SIM bez wątpienia jest bardzo przydatna, dlatego jeśli masz możliwość zakupu smartfona z dwoma slotami, to zdecydowanie polecamy taki wybór. Nawet jeśli ten drugi slot miałby Ci się przydać tylko kilka razy w ciągu całego okresu użytkowania telefonu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.