Oprogramowanie w smartfonie to nie tylko system operacyjny, ale także szereg różnych programów dostarczanych przez producenta. Może to być nakładka systemowa czy różne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa. Gdy otrzymujesz informację o konieczności przeprowadzenia aktualizacji oprogramowania, to nigdy jej nie lekceważ. Sprawdź, jakich zasad warto się trzymać przy okazji aktualizowania systemu.
Od tego warto zacząć, ponieważ każda większa aktualizacja oprogramowania niesie ze sobą ryzyko utraty części danych. Nie ufaj dostawcy oprogramowania i producentowi smartfonu na słowo. Zadbaj o bezpieczeństwo danych we własnym zakresie, po prostu robiąc ich kopię zapasową przed zatwierdzeniem aktualizacji.
Aktualizacja może wymagać pobrania dużej ilości danych, dlatego nie ma sensu marnować na nią i tak skromnego pakietu przyznanego przez operatora. Zaplanuj sobie aktualizację wtedy, kiedy będziesz mógł skorzystać z domowej sieci Wi-Fi.
Przed rozpoczęciem aktualizacji sprawdź poziom naładowania baterii. Jeśli wynosi poniżej 20 procent, to najpierw naładuj akumulator, aby uniknąć przykrej niespodzianki i wyłączenia się telefonu w trakcie aktualizacji. Proces ten może zająć nawet ponad godzinę.
Celowo napisaliśmy wcześniej, aby połączył się z domową siecią Wi-Fi. Ważne, aby była to sieć bezpieczna, czego nie można powiedzieć o żadnej sieci publicznej. Dla własnego dobra zrezygnuj z przeprowadzania aktualizacji w czasie korzystania z Wi-Fi w restauracji, hotelu, salonie usługowym etc.
To ważne, aby nie zwlekać z zaakceptowaniem rozpoczęcia aktualizacji. Najprawdopodobniej chodzi o wprowadzenie jakichś poprawek w zabezpieczeniach urządzenia, a pewnie zgodzisz się, że jest to dziś kluczowa kwestia podczas korzystania ze smartfonu.