Większość z nas ma dostęp do Internetu w telefonie. Chętnie z tego korzystamy, między innymi do przeglądania Facebooka, buszowania po stronach czy wysyłania i odbierania maili, a nawet oglądania filmów i seriali np. na Netflixie. Intensywne korzystanie z Internetu mobilnego może się niestety wiązać z tym, że jeszcze przed końcem okresu rozliczeniowego z operatorem wyczerpiemy cały przyznany pakiet. Znalazłeś się w takiej sytuacji? Sprawdź, co możesz zrobić.
Wiele osób w ogóle nie bierze takiej opcji pod uwagę, tymczasem okazuje się, że operatorzy zawsze mają w zanadrzu jakąś atrakcyjną propozycję dla swoich abonentów. Koniecznie sprawdź, ile będzie Cię kosztować wykupienie dodatkowej paczki gigabajtów – to wcale nie musi być drogie rozwiązanie. Najczęściej można się spotkać z ofertami 12-15 zł za 10 GB, co da się jakoś przełknąć, jeśli koniecznie musisz mieć Internet w telefonie, a do końca miesiąca zostało jeszcze dużo czasu.
Obecnie nie jest tak, że po wyczerpaniu pakietu danych komórkowych całkowicie żegnamy się z Internetem w telefonie. Praktycznie każdy operator stosuje tutaj rozwiązanie polegające na tym, że po prostu ogranicza prędkość transmisji danych. Czyli: zamiast mieć Internet 4G musisz zadowolić się 3G czy HSPA+.
Tymczasem połączenie z prędkością np. 1 Gb/s okazuje się być w zupełności wystarczające do tego, aby spokojnie przeglądać strony mobilne (fakt, że wolniej się ładujące), odbierać wiadomości mailowe czy nawet scrollować Facebooka.
Jeśli masz telefon z funkcją dual SIM, to… nie masz problemu. W razie wyczerpania pakietu Internetu przyznanego przez głównego operatora, zawsze możesz pójść do kiosku i po prostu kupić starter z paczką gigabajtów.
Takie startery kosztują symboliczne 5 złotych i w tej cenie często można już liczyć nawet na 10 GB danych komórkowych, co powinno Ci wystarczyć do końca miesiąca (jeśli zostało kilka dni, a nie chcesz się jakoś specjalnie ograniczać).
Na przyszłość po takiej przygodzie staraj się rozsądniej korzystać z Internetu mobilnego. Sprawdź też koniecznie, czy niektóre zainstalowane aplikacje „nie kradną” Ci cennych danych komórkowych, choć wcale z nich nie korzystasz.