Fotowoltaika - nowoczesna inwestycja na lata!

Mariusz Siwko
06.02.2019

Dla kogo fotowoltaika?

Podstawowym elementem do określania tego, dla kogo fotowoltaika to najlepsze rozwiązanie jest to czym ona jest i w jakim celu jest ona stosowana. Najprościej rzecz ujmując jest to metoda uzyskiwania energii elektrycznej z ogólnodostępnej, niewyczerpalnej i zupełnie darmowej energii promieniowania słonecznego. Wykorzystanie sprytnego systemu paneli fotowoltaicznych jest zatem opcją dla tych, którzy pragną skorzystać z tej nowoczesnej i wydajnej metody.

Jakie korzyści przynosi inwestycja w moduły fotowoltaiczne?

W zależności od oczekiwań, główną zaletą fotowoltaiki wydaje się być spora oszczędność na rachunkach w energię elektryczną. Wiele osób decydujących się na zakup tego rozwiązania liczy także na szybki zwrot jego kosztów, a dodatkowo ceni się możliwość uzyskania zapasu energii w przypadku częstych problemów z dostawą energii z sieci elektrycznej.

Czy w naszym kraju jest zbyt mało słońca, aby wykorzystanie fotowoltaiki miało sens?

Warunki nasłonecznienia w Polsce nie są najgorsze, stąd też instalacja fotowoltaiczna to doskonała inwestycja. Oczywiście w pochmurne dni panele mogą działać gorzej, jednak nadal pozwalają uzyskać satysfakcjonujące rezultaty.

U kogo sprawdzą się panele fotowoltaiczne?

Rozwiązanie to jest doskonałe dla każdego, bo przecież każdy z nas korzysta z energii elektrycznej. Znajduje ono zastosowanie zarówno w małych gospodarstwach domowych, jak również w przedsiębiorstwach czy dla potrzeb rolników. Przy zwiększonym zapotrzebowaniu na energię elektryczną, zakup fotowoltaicznej instalacji wydaje się być wyjątkowo opłacalną decyzją. Wybór tej formy pozyskania energii elektrycznej, to również szansa na wsparcie dotacjami, które można łatwo uzyskać w przypadku stosowania tego rodzaju odnawialnych źródeł energii.

Wyprodukowane przez panele fotowoltaiczne nadwyżki energii mogą być przekazywane do sieci, a w mniejszych gospodarstwach domowych dzięki akumulatorom, możliwe jest uzyskanie niezależnej pracy instalacji, co sprawdza się w przerwach dostawy prądu w formie tradycyjnej.

Opłacalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie prądu solarnego do zasilania urządzeń domowych. Nadwyżki prądu uzyskanego za dnia możemy z powodzeniem wykorzystywać w porze nocnej, bądź w mniej słoneczne dni. Oczywiście nie jesteśmy w stanie spożytkować 100% przechowywanej energii, jednak przy wykorzystaniu 70-80% jest to już wysoce opłacalne rozwiązanie. Wykorzystanie alternatywy jaką jest podłączenie mikro instalacji do sieci, daje szansę na korzystanie z energii uzyskanej latem także w zimowe, mniej słoneczne dni.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie