Operator w ramach wybranego pakietu przyznał Ci limit danych komórkowych do wykorzystania. Powiedzmy, że jest to 10 GB. Całkiem sporo, ale jak się okazuje, nie dla Ciebie. Miesiąc w miesiąc masz ten sam problem. Internet w telefonie kończy się zbyt szybko. Co możesz z tym zrobić? W naszym artykule znajdziesz kilka porad.
To najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązanie. Oczywiście wymaga trochę zachodu, bo aby nie wydawać więcej, będziesz musiał poszukać oferty innego operatora. Możesz jednak zacząć od negocjacji z obecną firmą. Twoja pozycja będzie o wiele mocniejsza, jeśli lada moment kończy Ci się abonament lub zgłosisz zamiar przeniesienia numeru do innej sieci. Wówczas dotychczasowy operator z pewnością zaproponuje Ci lepsze warunki.
W ustawieniach telefonu znajdziesz informację na temat tego, które aplikacje zużywają najwięcej danych podczas działania w tle. Wyłącz tę opcję. Na liście z pewnością znajdzie się Facebook, ale „złodziejem danych” może się też okazać aplikacja pogodowa czy Kiosk Google. Jeśli będziesz mieć wpływ na to, które aplikacje i kiedy łączą się z Internetem, powinieneś zauważyć efekt w postaci ograniczenia zużycia danych.
Jest to bardzo dobra metoda, która jednak wymaga dyscypliny. Jeśli obecnie masz uruchomioną opcję korzystania z danych komórkowych bez przerwy, to skończ z tym. Uruchamiaj Internet w telefonie tylko wtedy, gdy naprawdę musisz z niego skorzystać. Jest to trochę denerwujące, ale na pewno okaże się skuteczne.
Staraj się odkładać moment pobrania np. dużej prezentacji w PowerPoincie na czas, gdy jesteś przed komputerem. Jeśli musisz mieć dany plik na telefonie, aby móc z niego korzystać np. w podróży, to pobierz go dopiero wtedy, gdy będziesz mieć dostęp do zaufanej sieci WiFi.
Słuchasz ulubionej muzyki w telefonie dzięki streamingowi? Nic dziwnego, że pakiet danych szybko się wyczerpuje. Na pewno masz swój ulubiony gatunek muzyczny, wykonawcę czy kapelę. Oszczędniej będzie więc kupić kilka albumów w formacie MP3 i wgrać je do pamięci urządzenia, a następnie odtwarzać w trybie offline.
Wykorzystuj również każdą okazję do tego, by połączyć się z siecią WiFi. Nigdy jednak nie rób tego w celu zalogowania się do bankowości elektronicznej czy do poczty e-mail.