Jak oglądać filmy online? Dostępne opcje

Remigisz Szulc
11.05.2021

Oglądanie filmów online, oczywiście z legalnych źródeł, cieszy się coraz większą popularnością – szczególnie w pandemicznych czasach. Internet oferuje nam mnóstwo opcji do wyboru. Filmy możemy oglądać na platformach VOD, jak Netflix czy HBO GO, ale też na stronach internetowych typu CDA.pl. Z jakiego urządzenia warto korzystać, aby zapewnić sobie dobrą jakość? Sprawdź dostępne rozwiązania.

Smart TV

To na pewno najwygodniejsza opcja. Większość Smart TV ma dziś wbudowane aplikacje do oglądania Netflixa czy YouTube, są też takie z preinstalowanymi aplikacjami HBO, Amazon Prime etc. Tutaj zaletą jest komfort – nie musimy robić nic poza wciśnięciem przycisku na pilocie.

Przystawka Smart TV

Jeśli masz starszy typ telewizora, który nie obsługuje funkcji internetowych, to wcale nie musisz go wymieniać. Za około 200 złotych możesz kupić specjalną przystawkę Smart TV, np. Google Chromecast, która umożliwi Ci korzystanie ze wszystkich popularnych platform filmowych online, a nawet oglądanie filmów bezpośrednio na stronach internetowych poszczególnych serwisów.

Konsola do gier

Masz konsolę? W takim razie bez problemu możesz wykorzystać ją do oglądania filmów i seriali online. Współczesne konsole mają możliwość odtwarzania filmów bezpośrednio z aplikacji np. Netflix czy Amazon Prime. Wystarczy więc tylko podłączyć konsolę do telewizora i Internetu, aby w ciągu kilku chwil rozpocząć seans na sofie w salonie.

Komputer

Filmy i seriale online możesz oglądać po prostu na ekranie komputera. Nie jest to może super wygodne z uwagi na niewielką przekątną wyświetlacza, ale można sobie z tym łatwo poradzić – wystarczy tylko podłączyć komputer do telewizora za pośrednictwem kabla HDMI czy Display Port. Przetestuj też funkcję Miracast, która umożliwia bezprzewodowe przesyłanie obrazu pomiędzy urządzeniami – na przykład komputerem i telewizorem czy rzutnikiem.

Smartfon

W ostateczności do oglądania filmów online wystarczy Ci po prostu smartfon. Oczywiście, że jest to rozwiązanie tylko dla pojedynczych użytkowników, bo trudno jest komfortowo oglądać film we dwoje czy z dziećmi na tak małym ekranie. Możesz jednak zawsze spróbować przerzucić obraz z telefonu na ekran telewizora przy pomocy wspomnianej funkcji Miracast.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.